TİKA ve MATÜSİTEB Üsküp'te iftar verdi

TİKA ve MATÜSİTEB Üsküp'te iftar verdi
28 Haziran 2016 Salı 22:39

ÜSKÜP (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) desteğiyle Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından Makedonya'nın başkenti Üsküp'te iftar verdi.

Üsküp'teki bir otelde düzenlenen iftara, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği Müsteşarı Sinan Ertay, TİKA Üsküp Koordinatörü Teoman Tiryaki, ülkedeki Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazeteciler ve öğretmenler katıldı.

MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim, burada yaptığı konuşmada, bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri iftar yemeğinde, Makedonya'daki dostlarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, katkılarından dolayı TİKA ve Türkiye Cumhuriyeti'ne teşekkür etti.

TİKA Koordinatörü Tiryaki de gelenekselleşen iftar yemeğinde bir kez daha bir araya geldiklerini kaydederek, Makedonya'nın kanaat önderlerinin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, parti liderlerinin ve iş adamlarının bir araya geldiği iftarda aynı zamanda soydaşlarla da buluştuklarını aktardı.

Tiryaki, iftar yemeği geleneğinin gelecek yıllarda da devam etmesi temennisinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×