Terörle mücadele eden askerlere öğrencilerden moral mektubu

- Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ilkokul öğrencileri yazdıkları mektupları, Güneydoğu'da terörle mücadele yürüten askerlere gönderdi

 Terörle mücadele eden askerlere öğrencilerden moral mektubu
09 Mayıs 2016 Pazartesi 16:30

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ilkokul öğrencileri, Güneydoğu'da terörle mücadele eden askerlere mektuplar yazdı.

Ereğli İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 180 öğrenci tarafından yazılan mektupların ve çizilen resimlerin Güneydoğu'da terörle mücadele eden askerlere gönderilmek üzere Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına verildiğini söyledi.

Askerlere moral vermek adına böyle bir etkinlik düzenlendiğini anlatan Ciğer, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız son derece önemli ve örnek bir projeye imza attı. Güneydoğu'da terörle mücadele eden askerlerimize manevi destek vermek onların yanlarında olduklarını hissettirmek için mektup yazdılar, resim çizdiler. Hatta öğrencilerimizden bazıları evlerinde çok sevdikleri oyuncakları bile getirerek askerlerimize gönderdiler. Bunları görünce bizler de çok duygulandık." dedi.

Okulda eğitim gören yaklaşık 180 öğrenci tarafından 235 mektup, 112 şiir ve 180 resmin dosyalanarak Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına öğrenciler tarafından teslim edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×