Teröristlerin iş makinelerini yakıp 3 işçiyi kaçırması

- Tunceli Valiliği: - "Ovacık ilçesine bağlı Çambulak köyünde 17 köye hizmet götürmek üzere yapımı devam eden köy yolu şantiyesi, bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından kundaklanmış ve 3 çalışanı kaçırılmıştır"

Teröristlerin iş makinelerini yakıp 3 işçiyi kaçırması
21 Mayıs 2016 Cumartesi 17:17

TUNCELİ (AA) - Tunceli Valiliği, Ovacık ilçesinin Çambulak köyündeki yol şantiyesinin, bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından kundaklandığını ve 3 çalışanın kaçırıldığını açıkladı.

Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 20 Mayıs'ta teröristler tarafından Ovacık ilçesinde grup köy yolu yapım şantiyesine baskın düzenlediği bildirildi.

Şantiyenin teröristler tarafından kundaklandığı ve 3 çalışanın kaçırıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen eylemde şantiyede bulunan 4 konteyner, 1 adet çadır, 1 adet elektrik trafosu, 2 adet büyük ekskavatör, 1 adet küçük ekskavatör, kum eleme tesisi, 1 kamyon ve üzerindeki mazot tankındaki 3 ton civarındaki mazot ateşe verilmiştir. Vatandaşlarımıza hizmet götürmek üzere yapımı devam eden köy yolu çalışmaları, kundaklama ve sabotaj sebebiyle geçici olarak durdurulmuştur. Kaçırılan işçileri bulmak için çalışmalar devam etmektedir. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla çalışmalarına aralıksız devam etmektedir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×