Terör örgütüne yönelik operasyonlar

- Şırnak'ta devam eden ayrıntılı arama faaliyetinde 565 kalaşnikof fişeği ele geçirilirken, 22 el yapımı patlayıcı imha edildi

Terör örgütüne yönelik operasyonlar

ANKARA (AA) - Şırnak'ta devam eden arama faaliyetlerinde 565 kalaşnikof fişeği ele geçirilirken, 22 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Şırnak'ta devam eden ayrıntılı arama faaliyetinde 565 kalaşnikof fişeği ele geçirildi. Kentte 22 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirilirken, operasyonda bugüne kadar imha edilen el yapımı patlayıcıların sayısı bin 628'e çıktı.

Hakkari'nin Yüksekova kırsalında ise bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı belirlenen silah mevzileri, sığınak, barınak ve mağaralar hava harekatıyla imha edildi.

Öte yandan, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait 12 F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait 3 bot ve bir mobil radar ile de Türkiye-Suriye deniz yan hududunda kontrol görevi gerçekleştirildi.

- Yasa dışı sınır geçişleri

Kara Kuvvetleri Komutanlığının hudut birlikleri tarafından, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 965, Türkiye'den Suriye'ye geçmeye çalışan 10 kişi yakalandı.

Müdahaleler sonucunda bir araç, 3 cep telefonu, 8 kolye, yüzük ve bilezik, 2 pasaport, bin lira, bin 750 ABD doları ve 530 Suriye lirası ele geçirildi.

Güvenlik güçleri, Irak'tan Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 5 kişiyle, Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan 36 kişiyi gözaltına aldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ise İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında lastik bottaki 53 göçmeni yakaladı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×