Terör örgütüne yönelik operasyonlar

- Şırnak ve Hakkari'de dün gerçekleştirilen operasyonlarda 7 terörist etkisiz hale getirildi, 2 terörist gözaltına alındı

Terör örgütüne yönelik operasyonlar

ANKARA (AA) - Genelkurmay Başkanlığından, dün Şırnak ve Hakkari'de gerçekleştirilen operasyonlarda 7 teröristin etkisiz hale getirildiği, 2 teröristin gözaltına alındığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, Şırnak'da devam eden operasyonda dün, bölücü terör örgütü mensubu 4 terörist etkisiz hale getirildi. Böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısı 423'e ulaştı.

Operasyonda ayrıca 100 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, telsiz ve tıbbi malzeme ele geçirilirken, operasyon bölgesinden kaçmaya çalışan teröristler tarafından yedi bina yakıldı.

Şırnak'ta 78 el yapımı patlayıcının daha imha edilmesiyle bugüne kadar imha edilen patlayıcıların sayısı bin 334'e ulaştı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu 3 terörist etkisiz hale getirildi. Çukurca ilçesindeki operasyonda da 2 terörist gözaltına alındı.

Şırnak'ın Uludere ilçesindeki operasyonda ise teröristler tarafından araziye gizlenmiş halde 8 adet 60 milimetre havan mühimmatı ve tapası ele geçirilirken, Silopi ilçesinde yapılan arama faaliyetinde RPG-7 roketatar, 10 adet RPG-7 roketatar mühimmatı ve sevk fişeği ile telsiz ele geçirildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×