Terör mağduru Sur esnafının bayram hareketliliği

- PKK'lı teröristlere yönelik operasyonun tamamlanmasının ardından eski günlerine kavuşmaya çalışan Sur esnafı, bayram öncesi hareketli günler geçiriyor - Esnaf Ergin: - "Bu bizim terör olaylarından sonraki ilk bayramımızdır. Çok şükür artık burada huzur ortamı var. Vatandaşlarımız gelip alışverişlerini burada yapsın"

Terör mağduru Sur esnafının bayram hareketliliği
03 Temmuz 2016 Pazar 18:30

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırıları nedeniyle mağdur olan esnaf, bayram öncesi hareketli günler yaşıyor.

Terör saldırıları nedeniyle uzun süre mağduriyet yaşayan Sur esnafı, yaklaşan bayram nedeniyle alışverişlerini Sur'da yapan vatandaşların ilgisinden memnun.

Vatandaşların önceki bayramlarda gösterdikleri yoğunluğa ve ilgiye zamanla kavuşacaklarını belirten esnaf, kentteki tüm vatandaşları Sur'da alışveriş yapmaya çağırdı.

-"Çok şükür artık huzur ortamı var"

Gazi Caddesinde 12 yıldır esnaflık yapan Mehmet Ergin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sur'un terörden temizlendiğini, vatandaşları alışveriş yapmaya beklediklerini söyledi.

Alışveriş dendiği zaman akla ilk gelen yerin Sur olduğunu dile getiren Ergin, şöyle konuştu:

"Terör olaylarından dolayı bazı vatandaşın psikolojisi bozuldu. Buraya gelen vatandaşlarımız eski günleri görmek istiyor. İnşallah her şey tekrar eskisi gibi olur. Bu bizim terör olaylarından sonraki ilk bayramımızdır. Çok şükür artık burada huzur ortamı var. Vatandaşlarımız gelip alışverişlerini burada yapsın"

Balıkçılarbaşı semtinde 20 yıldır esnaflık yapan Abdullah Çetin ise vatandaşların gösterdiği yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Artık eski günlerimize dönmeye başladık" diyen Çetin, Sur'un artık terör olaylarıyla anılmasını istemediklerini kaydetti.

Çetin, kendilerine gösterilen yoğun ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür ettiğini belirterek, "Terör olaylarından sonra Sur'daki ilk bayramımızdır. Vatandaşlarımız da huzur içerisinde gelip bayram alışverişini yapıyor. İnşallah her şey tekrar eski günlerdeki gibi olur."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×