Terör bağlantılı 370 derneğin faaliyetlerinin durdurulması

- Başkentte faaliyeti durdurulan derneklerden birinin binasını mühürlemek için gelen polis ekiplerine mukavemette bulunan 7 kişi gözaltına alındı

Terör bağlantılı 370 derneğin faaliyetlerinin durdurulması
12 Kasım 2016 Cumartesi 02:25

ANKARA (AA) - Terörle bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılan 370 dernek arasında bulunan Ankara'daki Anadolu Akademi Okulu Derneği üyesi 7 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Çankaya ilçesi Mithatpaşa Caddesi'ndeki dernek binasını mühürlemek için gelen polis ekipleri, bina içinde bulunan yaklaşık 50 kişilik grup tarafından engellendi.

Aralarında bazı CHP milletvekillerinin de olduğu başka bir grup da dernek binası önünde slogan atarak içerideki kişilere destek verdi. Çevik Kuvvet ekipleri, biber gazı ile müdahale ederek dışarıdaki grubu dağıttı. Polisler, grubun dağıtılmasının ardından Polis Özel Harekat Şubesi görevlilerinin desteğiyle kapıyı koçbaşı ile kırarak binaya girdi.

Çevik Kuvvet ekipleri, binada dernek üyesi ve avukatlardan oluşan gruptan 7 kişiyi gözaltına aldı. Bu sırada dernek üyeleriyle polis arasında arbede yaşandı. Durumun polis tarafından kontrol altına alınmasının ardından Terörle Mücadele Şubesi ekipleri dernek binasında arama yaptı.

Gözaltına alınanların, adli kontrol amacıyla Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesine götürüldüğü öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı, OHAL kanununun 11. maddesi kapsamında genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak amacıyla 39 ilde milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen derneklerin faaliyetlerini durdurmuştu. FETÖ, PKK/KCK, DHKP-C, DEAŞ bağlantılı oldukları gerekçesiyle faaliyetleri durdurulan 370 dernek arasında Anadolu Akademi Okulu Derneği de bulunuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×