TEDES'ten kaçan sürücüler polise yakalandı

- Ordu'da TEDES'e yakalanmamak için modifiyeli otomobillerinin plakalarını siyah bantlarla gizleyen ve sahte plaka takan sürücülere polis tarafından cezai işlem uygulandı

TEDES'ten kaçan sürücüler polise yakalandı
15 Mayıs 2016 Pazar 02:15

ORDU (AA) - Ordu'da Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'ne (TEDES) yakalanmamak için modifiyeli otomobillerinin plakalarını siyah bantlarla kapatan ve sahte plaka takan sürücüler polisten kaçamadı.

Alınan bilgiye göre, yarın Samsun'da düzenlenecek etkinliğe katılmak üzere modifiyeli otomobilleriyle Trabzon'dan yola çıkan 10 sürücü, Ordu'ya geldiklerinde bir süre önce hizmete giren TEDES'e yakalanmamak için araçlarının plakalarını siyah bantla kapattı, sahte plakalar taktı.

Bu yöndeki bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, Yeni Mahalle mevkisi Atatürk Bulvarı'nda sürücüleri durdurdu. Bazı araçların plakalarının siyah bantlarla gizlendiği, bazı plakaların üzerine de "Hacı Abi", "Harun 61" yazılı sahte plakalar takıldığı tespit edildi.

Ekipler, sürücülerin ehliyetlerini aldı, araçlar çekicilerle otoparka götürüldü. Bu sırada, bazı sürücüler ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Araçların çekiciye yüklenmesi esnasında Karadeniz Sahil Yolu kısa süreli trafiğe kapatıldı.

Sürücüler hakkında "trafiği tehlikeye düşürmek, sahte plaka kullanmak ve plakaları değiştirmek"ten cezai işlem uygulandığı öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×