TBMM'de karne şenliği

- TBMM bahçesinde düzenlenen şenlikte çocuklar çeşitli oyun, yarışma, gösteri, konser, kukla, illüzyon ve oyun parkurları ile yılın yorgunluğunu attı

TBMM'de karne şenliği
05 Haziran 2016 Pazar 18:16

TBMM (AA) - TBMM'de düzenlenen karne şenliğinde, çocuklar doyasıya eğlendi.

TBMM internet sitesinde yer alan bilgiye göre, "çocuklara güzel anlar yaşatmak ve onlara güzel hatıralar bırakarak, eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu eğlendirerek atmak" amacıyla "TBMM Çocuk 3. Karne Şenliği" yapıldı.

Çeşitli oyun, yarışma, gösteri, konser, kukla ve illüzyon şovları ile oyun parkurları yer aldığı şenlikte, çocuklar doyasıya eğlenerek yılın yorgunluğunu attı.

Şenliğe katılan çocuklara; TBMM Basın Yayın ve Halka İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan "Ali ve Ayşe ile Meclis'i Tanıyalım", "Ali ve Ayşe Kurtuluş Savaşı Müzesinde", "Ali ve Ayşe Çanakkale Gezisinde", "Ali ve Ayşe ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" kitapları ile çeşitli hediyelerden oluşan TBMM Çocuk Çantası hediye edildi.

Şenliğe, şehit çocukları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Sevgi Evleri, Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi (ÇEKOM), Adana Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneğinden çocuklar ile Güdül Hacı Mehmet Uçar İlköğretim Okulu öğrencileri katıldı. Etkinlikte TBMM Basın Yayın ve Halka İlişkiler Başkanı Erbay Kücet ile Başkan Yardımcıları Reşit Uzel, Hamit Eşen ve birçok davetli de hazır bulundu.

Şenliğin açılışını yapan TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, konuşmasında, karne şenliği dolayısıyla çocuklar ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

-"Aklınızda güzel hatıralarınız oluşur"

Neziroğlu, "Yarın sizler milletvekili, bürokrat, çeşitli kurumlarda yönetici olarak çok değerli görevlere geleceksiniz ve inşallah bu günleri anarak aklınızda güzel hatıralarınız oluşur. Bugün buraya gelen çocuklar yarın bir görev alarak Meclis'e geldiğinde veya Meclis yakınından geçtiğinde, 'Biz çocukken Meclis bahçesinde karne şenliğine gelmiş, oyunlar oynamıştık.' diyebilecekleri bir anıya sahipler." ifadesini kullandı.

Çocuklar için çok güzel bir web sayfası hazırladıklarını belirten Neziroğlu, çocuklara, çok güzel oyun ve çizgi filmlerin bulunduğu TBMM Çocuk web sayfasına bakmalarını tavsiye etti.

AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan ise yaptığı kısa konuşmada, TBMM çatısı altında böyle güzel bir etkinlikte bulunmaktan dolayı onur ve gurur duyduğunu ifade etti.


Etiketler; #tbmm #şenlik

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×