TBMM Başkanvekili Aydın:

- "Dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmayı hedefleyen Türkiye'nin emin adımlarla yoluna devam edebilmesi için mutlaka o içindeki birlikteliği sağlamlaştırması, kaynaştırması ve pekiştirmesi gerekiyor"

TBMM Başkanvekili Aydın:

ADIYAMAN (AA) - TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, "Dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmayı hedefleyen Türkiye'nin emin adımlarla yoluna devam edebilmesi için mutlaka o içindeki birlikteliği sağlamlaştırması, kaynaştırması ve pekiştirmesi gerekiyor" dedi.

Aydın, Gölbaşı ilçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Aydın, bayramların anlamına uygun şekilde paylaşımcı olup, birliğin ve dirliğin sağlanması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin güçlü olmasının çok önemli olduğuna işaret eden Aydın, Ortadoğu'daki mazlum insanların tek umudunun Türkiye olduğunu ifade etti.

Birlikteliğin öneminin altını çizen Aydın, şunları kaydetti:

"Dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmayı hedefleyen Türkiye'nin emin adımlarla yoluna devam edebilmesi için mutlaka o içindeki birlikteliği sağlamlaştırması, kaynaştırması ve pekiştirmesi gerekiyor. Çünkü şunu biliyoruz ki Türkiye bin yıllık, belki daha da eski bir geçmişi var ama bu süreçte 3 kıtaya hakim olmuş, çok önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu topraklara, bu coğrafyanın o geçmişten almış olduğu, dünyaya örneklik teşkil eden, mazlumlara ve mağdurlara sahiplik teşkil eden yapısını bugün de aynı şekilde aynı kararlılıkla muhafaza ediyor"

Türkiye üzerindeki oyunlara dikkat çeken Aydın, başta terör olmak üzere ülkeyi geriye götürmek isteyenlere karşı insanların birbirini severek bu oyunu bozması gerektiğini vurguladı.

İslam beldelerinin kan ve gözyaşı içinde olduğunu belirten Aydın, şöyle devam etti:

"Üzülerek söylüyorum, kanın, gözyaşının olduğu coğrafyalara baktığımızda maalesef İslam beldeleri. Maalesef daha çok fukaralığın hakim olduğu, geri kalmışlığın hakim olduğu ve orada pek çok mazlumiyetlerin, mağduriyetlerin yaşandığı o beldeler, bizim beldelerimiz. O beldelerin de Türkiye’den umudu var. Onlar için de tek umut ışığı Türkiye. Onun için hem kendimiz için hem de bu gönül coğrafyamız için güçlü olmak zorundayız. Bunun için de birlikte hareket etmek durumundayız. Bu bayramın, gözyaşının önüne geçmesini temenni ediyorum, terörün nihayete ermesini, fitnenin son bulması için dua ediyoruz. Bu vesileyle ailenizle çoluk çocuğunuzla hayırlı bayramlar diliyorum."


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×