Tatvan'da askeri konvoya sevgi gösterisi

Bitlis'in Tatvan ilçesinde demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, askeri konvoya sevgi gösterisinde bulundu

Tatvan'da askeri konvoya sevgi gösterisi
24 Temmuz 2016 Pazar 03:49

Bitlis’in Tatvan ilçesinde demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlar, askeri konvoya sevgi gösterisinde bulundu.

Göreve giden askeri konvoyun ilçe merkezinden geçişi sırasında vatandaşlar, "En büyük asker, bizim asker", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sevgilerini gösterdi.

Her akşam polis araçlarının geçişinde gösterdikleri sevgiyi bu akşam da askerlere gösteren vatandaşlar, "Vatan haini olmayan tüm kuvvetler bizim canımızdır" şeklinde ifadelerde bulundular.
Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, yaklaşık 9 gündür "demokrasi nöbeti" tuttuklarını, ikinci uyarıya kadar nöbete devam edeceklerini söyledi.

"Bu gece asker konvoyu ilçe merkezinden geçiş yaptı." diyen Aksoy, şunları kaydetti:
"Ülke genelinde olaylar yaşanmadan önce dış görevde olan bu askerlerin nöbet değişim zamanı geçmişti ve bugün nöbet değişimi olduğu için konvoy geçişi yapıldı. Konvoy geçişi sırasında vatandaşlar, askerleri kucakladı. Sevgi gösterisinde bulundular ve asker kardeşlerimiz de aynı şekilde sevgi gösterisinde bulundu. Askerler bizim canımızdır, kanımızdır. Biz darbeci ve hain askerlere karşıyız, hepsine değil. Vatanını, ülkesini sevip koruyan askerlerimize sevgimiz sonsuzdur. Çok şükür, özlediğimiz tabloyu bu gece burada yaşadık.

Askerin, polisin, halkın sevgi gösterisini ve birbirine bağlılığını gördük, yaşadık. Vatanını satan darbecilere, hainlere karşı dik duruşumuzu bozmayız. Allah kahretsin onları. Peygamber ocağında olup vatanını satmayan ve darbeci olmayan askerlerimizi de bağrımıza basarız. Onlar bizim askerlerimizdir, çocuklarımızdır, kardeşlerimizdir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×