Tahrip edilen Ankara Emniyet Müdürlüğü basına açıldı

- FETÖ mensubu darbecilerin öncelikli hedefleri arasında saldırıya uğrayan Ankara Emniyet Müdürlüğü binası, yetkililer eşliğinde basın mensuplarına gezdirildi - Darbecilerin özellikle B Blok'taki terörle mücadele ve istihbarat birimlerini hedef aldığı görüldü

Tahrip edilen Ankara Emniyet Müdürlüğü basına açıldı
18 Temmuz 2016 Pazartesi 15:49

ANKARA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu darbecilerin öncelikli hedefleri arasında saldırıya uğrayan Ankara Emniyet Müdürlüğü binası, yetkililer eşliğinde basın mensuplarına gezdirildi. Darbecilerin özellikle B Blok'taki terörle mücadele ve istihbarat birimlerini hedef alması dikkati çekti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü binası, hasarın görüntülenmesi için basına gezdirildi. Darbe girişimi sırasında 15 Temmuz gecesi halk ve polisin ortak müdahalesi ile ele geçirilen zırhlı personel taşıyıcı ve askeri araçlar da basın mensuplarına gösterildi. Tank ve zırhlı araçlarca parçalanan sivil ve resmi polis araçları ve çatışma sırasında kullanılan mermilerin kovanlarının, hala bina bahçesinde olduğu görüldü.

FETÖ mensubu darbecilerin özellikle kendilerine karşı koyabilecek Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğünü hedef aldığı, ancak başarılı olamadıkları görüldü. Ankara Emniyet Müdürlüğünün B bloğunda bulunan istihbarat şubesi teknik birimleri ve hemen altındaki TEM'in helikopter ve tank atışına yoğun şekilde maruz kaldığı görüldü. Darbecilerin, TEM şubeyi hedef aldığı ancak emniyet yemekhanesini vurduğu ve tahrip edilmesine neden olduğu belirlendi.

İlk etapta zırhlı personel taşıyıcıyla gelen 13 asker tarafından ele geçirilmeye çalışılan TEM şubesinde, vatandaşlar ve polisin yardımı ile baskının engellendiği ve darbecilerin kullandığı araçlara el konulduğu öğrenildi.

Bu arada saldırıda kullanılan dört zırhlı personel taşıyıcı ve bir tanka, "zararsız olduğu belli olsun" diye beyaz bayrak çekildiği belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×