Suudi Arabistan'dan Suriye için çağrı

-Suudi Arabistan, Suriye'de savaş suçu işleyenlerin Uluslararası Adalet Divanına sevk edilmesi çağrısı yaptı

Suudi Arabistan'dan Suriye için çağrı
21 Haziran 2016 Salı 01:40

RİYAD (AA) - Suudi Arabistan, Suriye'de savaş suçu işleyenlerin Uluslararası Adalet Divanına sevk edilmesi çağrısında bulundu.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Cidde'deki Es-Selam Sarayı'nda Kral Selman bin Abdulaziz Al Suud başkanlığında hükümet üyeleri toplandı.

Kültür ve Enformasyon Bakanı İsam bin Sa'd bin Said, toplantının ardından yayımladığı açıklamada, Bakanlar Kurulunun Suriye'de savaş suçu işleyenlerin Uluslararası Adalet Divanına sevk edilmesi çağrısında bulunduğunu kaydetti.

Açıklamada, uluslararası toplumdan Esed rejimi ve ona bağlı terör milisleri tarafından Suriye halkına yönelik işlenen ve 300 binden fazla kişinin ölümüne neden olan ihlallerden çocuk, kadın ve tüm masumların kurtarılması ve akan kanın durdurulması için gerekli somut adımların atılması istendi.

Bölgesel ve uluslararası gelişmelere ilişkin raporların da ele alındığı toplantıda ayrıca Suudi Arabistan'ın birlik, beraberlik ve istikrarın sağlanması için terörle mücadelede Bahreyn'in yanında yer aldığı kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×