Suriyelilerin cinsel istismarda bulunduğu iddiası

- Gaziantep Valiliği: - "2015 yılındaki cinsel istismar olayının mağdur ve şüphelileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Olaya karışan şüphelilerin Suriyeli oldukları iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır"

Suriyelilerin cinsel istismarda bulunduğu iddiası
11 Temmuz 2016 Pazartesi 14:14

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Valiliği, "2015 yılındaki cinsel istismar olayının mağdur ve şüphelileri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Olaya karışan şüphelilerin Suriyeli oldukları iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır." açıklamasında bulundu.

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında 2015 yılındaki olayın Suriyeli misafirlerin karıştığı ve yeni meydana gelmiş bir olay gibi yayımlandığının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "2015 yılındaki bu olayın mağdur ve şüphelileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Olaya karışan şüphelilerin Suriyeli oldukları iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Suriyeli misafirlerimizle aramızdaki ensar-muhacir anlayışına dayanan sevgi ve güven duygularını hedef alan bu ve benzeri paylaşımların art niyetli olduğu değerlendirilmektedir." ifadelerine yer verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×