Suriyeli sığınmacılar iftarda buluştu

- İstanbul'da yaşayan Suriyeli sığınmacılar, Ensar ve Muhacir PlatformuncaİBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftarda bir araya geldi

Suriyeli sığınmacılar iftarda buluştu
30 Haziran 2016 Perşembe 23:41

İSTANBUL (AA) - İstanbul'da yaşayan Suriyeli sığınmacılar, Ensar ve Muhacir Platformunca düzenlenen iftarda buluştu.

İftar programı, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in destekleriyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Suriyeli sığınmacılar ve Türk davetliler aynı sofrayı paylaştı.

Beykoz Kaymakamı Katırcı, devletin tüm imkanlarıyla sığınmacıların yanında durduğunu belirterek, dünyada en fazla sığınmacıya ve mülteciye sahip çıkan ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Yücel Çelikbilek ise, Suriyeli sığınmacılara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Sığınmacılara farklı zamanlarda farklı yardımlar yapıyorduk ama ramazanda, özellikle böyle güzel bir mekanda ağırlayalım dedik. Onları burada mutlu görmek bizi sevindirdi." diye konuştu.

Ensar ve Muhacir Platformu Başkanı Adem Sefer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle çocukların eğitimine önem verdiklerini belirterek, "Bir ana sınıfımız, bir ilköğretim okulumuz var. Hem müfredatı geliştirmek, hem de sayıyı artırmak için çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

İftarın ardından çocuklara, çikolata, şeker ve kitaptan oluşan bayram hediye paketleri dağıtıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×