Suriye'deki insani yardım operasyonları

- ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner: - "Daraya halkının iftarlarını ihtiyaç duyduğu bu yiyeceklerle yapmasını umut ediyoruz”

Suriye'deki insani yardım operasyonları
09 Haziran 2016 Perşembe 23:51

WASHINGTON (AA) - ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Suriye'de kuşatma altındaki Daraya'ya insani yardım götüren konvoyların yolda olduğunu belirterek Daraya halkının iftarlarını bu yiyeceklerle yapmasını umut ettiklerini belirtti.

Toner, günlük basın toplantısında, Beşşar Esed rejimi tarafından kuşatma altında olan Daraya'ya insani yardım ulaştırma çabalarıyla ilgili, “Daraya’ya insani yardım götüren konvoylar şu anda yolda. Daraya halkının iftarlarını ihtiyaç duyduğu bu yiyeceklerle yapmasını umut ediyoruz” dedi.

Esed rejiminin Suriye’deki birçok bölgeyi abluka altında tuttuğunu hatırlatan Toner, “Birleşmiş Milletler’in kuşatma altındaki bütün bölgelere bir an önce yardımları ulaştırmasını bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Toner, Rusya'ya da seslenerek insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması için bütün Uluslararası Suriye Destek Grubu ülkelerinin ellerinden geleni yapması gerektiğini söyledi.Etiketler; #Esed #Daraya

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×