Suriye'deki iç savaş mağdurlarına yardım

- İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği'nce hazırlanan gıda maddesi, battaniye ve giysilerden oluşan yardım malzemeleri Suriye'deki iç savaş mağdurmalarına ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı

Suriye'deki iç savaş mağdurlarına yardım
23 Mayıs 2016 Pazartesi 16:49

KÜTAHYA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Kütahya İnsani Yardım Derneği tarafından toplanan gıda maddesi, battaniye, giysi gibi ihtiyaç malzemeleri bir tıra yüklenerek, Suriye'deki iç savaş mağdurlarına gönderildi.

Dernek Başkanı Mustafa Yenipazar, Kütahya Gençlik Merkezi önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Suriye'de savaşın tüm şiddetiyle sürdüğünü belirtti.

Bölge insanına yardım yapmaya devam ettiklerini anlatan Yenipazar, şöyle konuştu:

"Hem ülke içi göçler hem ülke dışına zorunluluk gerektiren göçler, Suriye bölgesindeki hangi ırk, din veya mezhebe ait olursa olsun tüm insanları çaresiz, korunmasız, aç ve her şeye muhtaç duruma düşürmektedir. Bu savaştan en çok bölgede yaşayan masum insanlar olumsuz etkilenmekte ve hayat oradaki çocuklar, yaşlılar ve kadınlar için çekilmez bir hale dönüşmektedir. Suriye bölgesinde bu süreç uzadıkça konuya duyarlı insanlarımızın da oradaki ihtiyaç sahiplerine ilgileri her geçen gün maalesef azalmaktadır. İhtiyaçlar artarak devam etmekte, fakat maalesef alakamız da azalarak devam etmektedir. Yani ihtiyaçlar artmakta, yardımlar azalmaktadır."

Suriye'deki mağdurlar için insani yardımlarda 21'inci tıra ulaştıklarını, bu tırda da gıda maddesi, battaniye, giysi gibi ihtiyaç malzemelerinin bulunduğunu vurgulayan Yenipazar, "Tüm hayır sahiplerinden Allah razı olsun. Bu yardımlar, oradaki insanlar için hayati önem taşımaktadır." dedi.

Tır, duaların ardından, yola çıkarıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×