Suriye'deki iç savaş

- İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson: - "Sivillerin bombalanması, savunmasız çocukların öldürülmesi başta olmak üzere, Halep halkının çektiği acılar tüm dünyayı dehşet içerisinde bıraktı" - "Çatışmaların şu anda son bulması gerekli" - "Rusya'nın, 48 saatlik çatışmaların sonlandırılması anlaşmasına destek vereceğini işaret etmesi ileri dönük bir adım" - "Bu planı bir an önce uygulayalım. Uygulayalım ki, temel yardım, gıda, tıbbi tedariğimizi Halep'in kuşatma altındaki halka ulaştıralım"

Suriye'deki iç savaş

LONDRA (AA) - İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Suriye'nin Halep kentindeki duruma ilişkin olarak, "Rusya'nın, 48 saatlik çatışmaların sonlandırılması anlaşmasına destek vereceğini işaret etmesi ileri dönük bir adım." dedi.

Johnson, Suriye'deki son gelişmelere ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Sivillerin bombalanması, savunmasız çocukların öldürülmesi başta olmak üzere, Halep halkının çektiği acıların tüm dünyayı dehşet içerisinde bıraktığını dile getiren Johnson, "Çatışmaların şu anda son bulması gerekli. Rusya'nın, 48 saatlik çatışmaların sonlandırılması anlaşmasına destek vereceğini işaret etmesi ileri dönük bir adım. Bu planı bir an önce uygulayalım. Uygulayalım ki, temel yardım, gıda, tıbbi tedariğimizi Halep'in kuşatma altındaki halka ulaştıralım." ifadelerini kullandı.

Johnson, Esed rejiminden uzaklaşarak, tüm Suriyelilerin çıkarlarına bağlı yeni bir hükümete doğru geçiş süreci olan siyasi çözümün sadece, çatışmaların ve bombaların durduğu zaman uygulanabilirlik umudu taşıdığını söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×