Suriye'deki iç savaş

- Suriye ordusuna ait askeri helikopterin, Halep'in Salihin semtine varil bombasıyla düzenlediği saldırıda 9 kişi öldü, 16 kişi yaralandı

Suriye'deki iç savaş

HALEP (AA) - Suriye ordusuna ait bir askeri helikopterin, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Salihin semtine varil bombasıyla düzenlediği saldırıda 9 kişinin öldüğü, 16 kişinin yaralandığı bildirildi.

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys, AA muhabirine yaptığı açıklamada, orduya ait bir helikopterin Halep'in Salihin semtine varil bombasıyla düzenlediği saldırıda 9 sivilin öldüğünü, 16 kişinin yaralandığını söyledi.

Olayda 4 evin yıkıldığını, iki binada da büyük hasar meydana geldiğini belirten Leys, saldırıyla ilgili detaylı bilgi vermedi.

Bu arada savaş uçakları tarafından Halep'in El-Katırcı mahallesine dün akşam düzenlenen saldırıda 5 yaşındaki Ümran Daknes yaralanmıştı.

Yıkılan binanın enkazından yaralı olarak kurtarılan Daknes'in, sivil savunma ekipleri tarafından sahra hastanesine götürülmek üzere bindirildiği ambulansta görüntüsü çekilmişti. Daknes'in görüntüsü sosyal medyada en çok paylaşılan görüntüler arasında yer almıştı.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×