Suriye'deki iç savaş

- Rejim güçlerinin, Suveyda kentindeki siyasi tutukluların bulunduğu cezaevine düzenlediği operasyonda 5 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı - Rejimin kuvvetlerinin cezaevinde büyük bir katliam yapmasından endişe duyuluyor

Suriye'deki iç savaş

SUVEYDA (AA) - Suriye'nin güneyindeki Suveyda kentinde rejim güçlerinin bir hapishaneye düzenlediği operasyonda 5 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı ve atılan gaz bombasından dolayı boğulma tehlikesi geçirdiği bildirildi.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, rejim güçlerinin Suveyda kentindeki siyasi tutukluların bulunduğu cezaevine hafif silahlar ve göz yaşartıcı gazla düzenlediği operasyonda 5 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı. Atılan gaz bombalarından dolayı boğulma tehlikesi geçirdi.

Rejim güçlerinin cezaevi içindeki tutukluların bulunduğu bölümlere ateş açtığını belirten kaynaklar, rejimin cezaevinde büyük bir katliam yapmasından endişe duyulduğunu iletti.

Kaynaklar ayrıca, Birleşmiş Milletler (BM) ile uluslararası kamuoyunun rejime baskı yapmaması halinde cezaevinde bir ''katliamın'' olmasından korkulduğunu aktardı.

Suveyda'daki hapishanede, aralarında siyasilerin de bulunduğu bin 300 tutuklu bulunuyor. Şam yönetimine bağlı güçlerin hapishanede siyasi tutukluları infaz etmeye kalkışması üzerine hapishanede isyan çıktığı ifade edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×