Suriye sınırda yakalanan ABD'li tutuklandı

- Hatay Valisi Topaca: - "Sınırdan yasa dışı geçiş yapmak isterken ABD'li bir gazeteci yakalandı, mahkemeye çıkarıldı, tutuklandı. Yargılanma safhası devam ediyor, ajan mı değil midir şu an bilmiyoruz"

Suriye sınırda yakalanan ABD'li tutuklandı
07 Ağustos 2016 Pazar 17:15

HATAY (AA) - Hatay Valisi Ercan Topaca, Suriye sınırında ABD'li bir ajan yakalandığı iddiasına ilişkin "Sınırdan yasa dışı geçiş yapmak isterken ABD'li bir gazeteci yakalandı, mahkemeye çıkarıldı, tutuklandı. Yargılanma safhası devam ediyor, ajan mı değil mi şu an bilmiyoruz." dedi.

Topaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki gün önce sınırda ABD helikopterlerinin dolaştığını, bunların ABD'li bir kadın gazeteciyi almak için geldiğini söyledi.

Kadın gazetecinin Altınözü sınırında yakalandığını ifade eden Topaca, şöyle konuştu:

"Sınırdan yasa dışı geçiş yapmak isterken ABD'li bir gazeteci yakalandı, mahkemeye çıkarıldı, tutuklandı. Yargılanma safhası devam ediyor, ajan mı değil midir şu an bilmiyoruz. Sınıra gelen helikopter bunun için gelmişti. Tabii onlar kendi imkanlarıyla 'sınırın karşısında' diye arıyorlardı, yani 'Türkiye'ye giriş yapacak' diye bekliyorlardı. Tabii onların beklediği zaman gelmedi. Ertesi gün geldi, biz yakaladık, tutuklandı. Suriye'den Türkiye'ye geçerken Altınözü sınırında yakalandı. Adı, Snell Lindsteyler. ABD'li, Türkiye'de ikamet izni var."

Topaca, ABD'li kadının Türkiye'den yasa dışı yollarla Suriye'ye, oradan da yine aynı şekilde Türkiye'ye geçtiği gerekçesiyle yakalandığını kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×