Stoltenberg-Margvelashvili görüşmesi

- NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: - "Gürcistan, NATO’nun yüksek değer verdiği bir partner" - Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelashvili: - "NATO üyeliği, Gürcistan için yüksek öncelik taşıyor"

Stoltenberg-Margvelashvili görüşmesi
08 Haziran 2016 Çarşamba 19:02

BRÜKSEL (AA) - NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Gürcistan, NATO’nun yüksek değer verdiği bir partner." dedi.

Stoltenberg, Brüksel’deki NATO karargahında Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili ile görüşmesinin ardından basına açıklamalarda bulundu.

Gürcistan’ın Avro-Atlantik güvenliğine önemli katkı sağladığını belirten Stoltenberg, "Gürcistan, NATO’nun yüksek değer verdiği bir partner. Gürcistan ve NATO birbirine daha da yakınlaşıyor ve ben ortaklığımızın gelişmesini memnuniyetle karşılıyorum." diye konuştu.

Stoltenberg, Gürcistan askerlerinin yıllardır NATO kuvvetleriyle omuz omuza durduğunu ifade ederek, özellikle Afganistan’da Gürcistan kuvvetlerinin katkılarından ötürü memnuniyet duyduğunu söyledi.

Gürcistan’ın günümüzde NATO’ya daha yakınlaştığını anımsatan Stoltenberg, NATO'nun, Gürcistan'ın savunma reformu konusunda sağlanacağı desteği artıracağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Margvelashvili de Gürcistan’ın, NATO görevlerine katkı sağlamaya devam ettiğini belirterek, "NATO üyeliği, Gürcistan için yüksek öncelik taşıyor." dedi.

NATO'nun 8-9 Temmuz tarihlerinde yapılacak Varşova Zirvesi hakkında görüştüklerini belirten Margvelashvili, NATO Genel Sekreterine, Gürcistan’ın işgal altındaki topraklarında son duruma ilişkin bilgi verdiğini söyledi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×