STK'lar dünyanın yardımına koşacak

- Sivil toplum kuruluşları, ramazan ayında başta iç savaş bölgeleri olmak üzere dünyanın farklı noktalarındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşacak - İMKANDER, Heybe İnsani Yardım Derneği, Biz Ümmetiz Platformu, Avrasya Vakfı ve merkezi İsviçre'de bulunan Tut Elimi Derneği ile Gezgin Gurmeyiz üyeleri, ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşacak

STK'lar dünyanın yardımına koşacak
05 Haziran 2016 Pazar 13:20

HATAY (AA) - Türkiye'deki yardım kuruluşları, ramazan ayında iç savaş yaşanan bölgeler başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesindeki ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşuyor.

Sivil toplum kuruluşları, İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), Heybe İnsani Yardım Derneği, Biz Ümmetiz Platformu, Avrasya Vakfı ve merkezi İsviçre'de bulunan Tut Elimi Derneği ile Gezgin Gurmeyiz üyeleri, ramazan ayında mağdur ailelerin sofralarına iftar ve sahurluk ulaştıracak.

Tut Elimi Derneği Başkanı Mehmet Sarıgöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rahmet ayını tüm dünyadaki insanlarla yaşamak ve paylaşmak için yollara çıkacaklarını söyledi.

Türkiye, Malavi, Çad, Hindistan, Etiyopya'daki ihtiyaç sahiplerine iftar ve sahur paketleri verileceğini anlatan Sarıgöz, "Paylaştıkça artan bir ay içindeyiz. Ramazan sevincini uzak diyardaki kardeşlerimizle yaşayacağız. İftar programlarımız ay içinde olacak. 24 bin kişiye iftar verilecek ve 9 bin kişiye de sahur paketleri dağıtılacak" dedi.

Sarıgöz, nakdi yardımların yanı sıra 3 bin 500 gıda paketinin de mağdur ailelere verileceğini sözlerine ekledi.

İMKANDER tarafından Ramazan ayı içinde Halep'teki 25 bin aileye gıda kumanyası dağıtılacak.

Derneğin Gaziantep Şube Başkanı Sait Gökdere, Suriyeli ailelerin yanında olmaya ramazan ayında hız vereceklerini söyleyerek "Suriyeli kardeşlerimizi bereket ayında sevindirmeyi amaçladık. İyilik ve paylaşma ayında bizler de dernek olarak muhasara altındaki Halep'e destek olacağız. Ramazan ayında inşallah 25 bin ailemize gıda kumanyaları dağıtacağız." diye konuştu.

Heybe İnsani Yardım Derneği tarafından Arakan, Burkina Faso, Filistin, Suriye ve Hindistan'da 6 bin kişiye iftar verecek. Dernek Başkanı Yasin Karayel ise, yardım çalışmalarına 6 ülkede yapacaklarını belirtti. Ramazan ayının bereketini yoksul ve savaşın yaşandığı ülkelere götürmeyi hedeflediklerini aktaran Karayel, "Ay boyunca toplam 6 ülkedeki 6 bin kardeşimize iftar vereceğiz" dedi.

Biz Ümmetiz Platformu ve Avrasya Vakfı, Suriye'de günlük 20 bin kişiye iftar ve sahurluk dağıtacak. Platform temsilcisi Abdülhamit Altıntaş, şunları kaydetti:

"Ramazan ayının sevinci paylaşarak artar. Suriye'nin Halep, Hama, Humus, Bayırbucak, İdlib ve Atme bölgesinde günlük 20 bin kardeşimize iftarlık ve sahurluk dağıtımı gerçekleştireceğiz. Suriyeli mağdur insanların ramazan ayında yüzlerinin tebessüm etmesi için çalışıyoruz. Ülkenin ateş hattındaki insanlarına bu mübarek ay boyunca ulaşacağız. Ayrıca Suriye'nin farklı bölgelerinde 7 aşevi de kuracağız."


Etiketler; #Ramazan #iftar

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×