Sporcuya kuru fasulye ödülü

- Denizli'de düzenlenen Uluslararası Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası'nda birinci olan Semih Sayır'a, ağırlığınca kuru fasulye verildi

Sporcuya kuru fasulye ödülü
01 Ağustos 2016 Pazartesi 19:30


DENİZLİ (AA) - Denizli'de bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası'nda birinci olan sporcu Semih Sayır'a ağırlığınca kuru fasulye verildi.

Çameli ilçesindeki Yaylacık Dağı'nda 26-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenler için Çameli Belediye Parkı önünde ödül töreni düzenlendi.

Şampiyonada, genel klasmanda Semih Sayır birinci, Murat Tüzer ikinci, Hakan Akdere üçüncü olurken, kadınlarda Merve Gülşah Arslan birinci, Gülşah Asmalı ikinci, Tuğba Hasgül üçüncü, takımlarda Çankırı Yamaç Paraşütü ve Sportif Havacılık Kulübü birinci, İstanbul Serbest Uçuş Spor Kulübü-Boğaziçi Üniversitesi Havacılık Kulübü ikinci, Antalya Yamaç Paraşütü ve Hava Sporları Kulübü üçüncü, sportif klasmanda ise David Selçuk Erkek birinci, Mustafa Aztekin ikinci, Yunus Emre Çiftçi üçüncü oldu.

Törende, kadınlar klasmanında dereceye giren sporculara madalya ve plaketlerini Çameli Kaymakamı Şeref Albayrak verdi. Genel klasmanda dereceye girenlerin madalya ve plaketlerini Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan takdim etti. Arslan, şampiyonada genel klasmanda birinci olan Semih Sayır'a madalya ve plaketin yanı sıra bir çuval kuru fasulye verdi.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, kuru fasulyenin Çameli'nin beyaz altını olduğunu belirterek, "Yarışma birincisine ağırlığınca kuru fasulye verirken, katılan diğer sporculara da ilçemizin tanıtımı için yöremizin çeşitli ürünlerinden hediye ediyoruz." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×