Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul Buluşması

- Türk Telekom ve UNDP iş birliğiyle gerçekleştirilen programda, "2030'da nasıl bir dünyada yaşamak istiyorum?" sorusu ele alındı - Türk Telekom Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Başar: - "İki yıldır destek verdiğimiz Sosyal Fayda Zirvesi ile de teknolojinin, yeni medya ve inovasyonun toplumsal fayda ve daha yaşanabilir bir dünya için nasıl daha etkin kullanılabileceği üzerine fikirlerimizi paylaşma fırsatı buluyoruz" - BM Türkiye Mukim Koordinatörü Malhotra: - "Türk Telekom ile Sosyal Fayda Zirvesi ve küresel hedefler konusunda kurduğumuz ortaklığı çok önemsiyoruz"

Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul Buluşması
29 Eylül 2016 Perşembe 14:23

İSTANBUL (AA) - Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul Buluşması, Türk Telekom ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle gerçekleştirildi.

Aynı hafta içinde 80'i aşkın ülkede, "2030 yılında nasıl bir dünyada yaşamak istiyorum?" sorusunun ele alındığı, ''Bugün bağlanalım, yarını yaratalım'' temasıyla düzenlenen etkinliğin Şişli'deki bir otelde düzenlenen İstanbul ayağına, kamu kurum ve kuruluşları ile STK'lar, sanat, iş, medya, moda-tasarım, akademi ve spor dünyasından çok sayıda kişi katıldı.

Türk Telekom Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, programda, Sosyal Fayda Zirvesi'nin gerek İstanbul gerekse New York organizasyonlarına son iki yıldır destek verdiklerini ve bu desteğin yeni projelerle artarak devam edeceğini söyledi.

Türk Telekom olarak, Türkiye'nin ve dünyanın daha yaşanılabilir bir yer olması ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakabilmek için iletişimin birleştirici gücüyle hareket ettikleri belirten Başar, ''Bu vizyonla uzun zamandır Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınması için UNDP ile ortak projeler geliştiriyoruz. İki yıldır destek verdiğimiz Sosyal Fayda Zirvesi ile de teknolojinin, yeni medya ve inovasyonun toplumsal fayda ve daha yaşanabilir bir dünya için nasıl daha etkin kullanılabileceği üzerine fikirlerimizi paylaşma fırsatı buluyoruz.'' dedi.

Başar, kalkınma için bilgi ve iletişim teknolojilerinin önemini göz önünde bulundurduklarını aktardı.

Türkiye'nin her yerinde herkes için erişilebilir iletişim olanakları yarattıklarını, bireyler arasındaki dijital uçurumu kapatmayı ve dezavantajlı kesimleri evrensel bilgi toplumunun nimetlerinden faydalandırmayı amaçladıklarını vurgulayan Başar, şöyle devam etti:

"Teknoloji ve yeni medyanın dünya genelinde sürdürülebilir kalkınma için kaldıraç etkisini hep beraber inceleme fırsatı bulacağımız bu organizasyon, ülkemizi daha da güçlendirerek, sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin hayata geçirilmesinde hepimiz için yol gösterici olacak. Bu platformda da belirtmek isterim ki herkes için erişilebilir iletişim mottosuyla hayata geçirdiğimiz tüm ürün, servis iş modelleri ve projelerimizden elde ettiğimiz olumlu sonuçlar, bizi içinde yaşadığımız toplum için daha fazlasını yapma konusunda her zaman motive ediyor ve cesaretlendiriyor.''

- "Küresel hedefler konusunda kurduğumuz ortaklığı önemsiyoruz"

Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye Mukim Koordinatörü Kamal Malhotra ise BM ve UNDP'nin küresel hedeflerin gerçekleştirilmesinde teknoloji, yeni medya ve iletişimin gücünü çok önemsediğini dile getirdi.

'Sürdürülebilir kalkınma hedefleri konusunda hazırlanan raporlardaki temel mesajların, yapılan küresel istişarelerin bir sonucunu yansıttığını ve mesajın çok açık olduğunu aktaran Malhotra, ''İnsanlar bu yeni gündemin gerçekleştirilmesinin bir parçası olmak istiyor. Hükümetler ve iş dünyasından, verdikleri sözleri ve taahhütleri yerine getirmelerini bekliyorlar. Görüşlerine başvurulan bireyler ayrıca katılımın, kapsayıcılığın ve ortaklıkların önemini vurguluyorlar. Bu nedenle Türk Telekom ile Sosyal Fayda Zirvesi ve küresel hedefler konusunda kurduğumuz ortaklığı çok önemsiyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Zirvede ayrıca Nobel Barış Ödülünü alan en genç kişi olan Pakistan'lı Malala Yusufzay, özel video mesajıyla bireyleri dünyadaki eşitsizlik ve aşırı yoksullukla mücadeleye davet etti.

Program kapsamında ayrıca Türk Telekom'un Telefon Kütüphanesi Projesi kapsamında geliştirdiği Türkiye'nin görme engellilere yönelik ilk resim sergisi ''Tablolar Konuşuyor'' sergilendi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×