Soma'daki madenci konutlarında son aşamaya gelindi

- Soma Kaymakam Altıntaş: - "Konutlar tamamlandı, son aşamaya gelindi ancak altyapı eksiklikleri var. Bu eksikliklerinin tamamlanmasının ardından kura çekimi yapılacak"

Soma'daki madenci konutlarında son aşamaya gelindi
27 Eylül 2016 Salı 16:26

MANİSA (AA) - Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, ilçede 2014 yılından yaşanan maden faciasının ardından yapılan konutların tamamlandığını, konutların bazı altyapı çalışmalarının ardından kurayla madenci yakınlarına dağıtılmaya başlanacağını söyledi.

Altıntaş, söz konusu konutlarla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doğuş Holding ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi ortaklığında yapılan 301 konutun bittiğini, TOKİ tarafından yapılan 301 konutta ise altyapı çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Maden faciasında yakınlarını kaybeden 301 aileye 2'şer konut verileceğini anlatan Altıntaş, "Konutlar tamamlandı, son aşamaya gelindi ancak altyapı eksiklikleri var. Bu eksikliklerinin tamamlanmasının ardından kura çekimi yapılacak. Geçtiğimiz günlerde Belediye, Büyükşehir Belediyesi, Telekom, Gediz Elektrik yetkilileri ile bir araya gelerek düzenlediğimiz toplantıda yol, altyapı eksiklikleri tamamlansın, koordinasyon içerisinde yürümesi konusu görüştük. Kura çekimi ile ilgili bize ulaşan net bir bilgi yok." diye konuştu.

- Facianın yaşandığı madene "90 günlük süre" verildi

Facianın meydana geldiği Soma Kömürleri AŞ'ye ait "Eynez Maden Ocağı"nın yeniden açılmasıyla ilgili yeniden 90 günlük sürenin verildiğini belirten Kaymakam Altıntaş, "Maden ocağına 90 günlük süre verildi. Eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar yapılıyor. 90 günlük süre sonunda tekrar kontroller yapılacak. Güvenli olarak çalışmaya uygundur veya değildir diye değerlendirilecek" ifadelerini kullandı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×