"Şişli Sağlık Kart" projesi

- Şişli Belediyesince, ilçede yaşayan herkese anlaşmalı 25 özel sağlık kuruluşunda yüzde 50’ye varan indirim sağlayan Şişli Sağlık Kart uygulaması başlatıldı - İlçede ikamet eden vatandaşların ücretsiz sahip olacağı kartlar, anlaşmalı sağlık kuruluşlarına gösterildiğinde başka bir prosedüre gerek kalmadan indirim sağlanacak

04 Mayıs 2016 Çarşamba 12:54

İSTANBUL (AA) - Şişli Belediyesi tarafından, ilçede yaşayan tüm yurttaşlara, anlaşmalı 25 özel sağlık kuruluşunda yüzde 50’ye varan indirim sağlayan "Şişli Sağlık Kart" uygulaması başlatıldı.

Şişli Sağlık Kart için Maçka Sanatçılar Parkı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, belediye ve Şişlililer için çok önemli bir gün olduğunu belirterek, göreve geldiği günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet ettiklerini, halktan yana politika üretmenin belediye olarak misyonları olduğunu anlattı.

Şişli'de yaşayan tüm vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve hayat kalitesini yükseltmek amacıyla hizmet verdiklerini ifade eden İnönü, şunları kaydetti:

“Şişli Sağlık Kart uygulamasıyla en temel haklarımızdan biri olan sağlık hakkı için özel sağlık kuruluşlarıyla anlaşarak Şişli sakinlerine yüzde 50’ye varan indirimli sağlık hizmeti getiriyoruz. Şişli’de yaşayan herkes, sponsorumuz 25 sağlık kuruluşunda ilk muayene, tetkik, ameliyat, yatarak tedavi ve bakım hizmetlerinden faydalanabilecek. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın Şişli Sağlık Kart projesiyle sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşacağına inanıyoruz. Belediye olarak önemsediğimiz en önemli konulardan biri sağlık hakkı. Tüm yurttaşlarımızın eşit ve ücretsiz sağlık hizmetine ulaşmasından yanayız. Bu amaçla yaptığımız çok sayıda çalışmaya bugün bir yenisini daha ekliyoruz. Bu görev bilinciyle Şişli Sağlık Kart projesini hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu uygulamayla en temel haklarımızdan biri olan sağlık hakkı için özel sağlık kuruluşlarıyla anlaşarak ilçedeki sakinlerimize yüzde 50'ye varan indirimli sağlık hizmeti getiriyoruz."

Uygulamanın, tüm yerel yönetimlere örmek olmasını istediklerini dile getiren İnönü, projeyle Şişli'de yaşayan herkesin yüzde 50'ye varan indirimden yararlanabileceğini vurguladı.

Projeye destek veren sağlık kuruluşları ve çalışanlarına da teşekkür eden İnönü, "Yurttaşlarınızın huzur ve mutluluğunun bizleri de mutlu ettiğini, hizmetlerimize bu anlayışla devam ettiğimizi bir kez daha belirtmek isterim." dedi.Başkan İnönü ve beraberindekiler toplantı sonrası projeye destek veren özel hastanelerin stantlarını gezerek bilgi aldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×