Şırnak'ta 7 terörist etkisiz hale getirildi

- Şırnak'ta tamamlanan terör operasyonlarında dün 7 terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist teslim oldu - Kentte bugüne kadar 499 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi

Şırnak'ta 7 terörist etkisiz hale getirildi
04 Haziran 2016 Cumartesi 14:00

ANKARA (AA) - Şırnak'ta tamamlanan terör operasyonlarında, dün 7 terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist de teslim oldu.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Şırnak il merkezinin tamamının kontrol altına alındığı belirtilen açıklamada, dün de 7 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği, bir teröristin de teslim olduğu kaydedildi.

Operasyonlarda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 499'a yükseldi.

Dünkü operasyonlarda bir kalaşnikof piyade tüfeği ve 372 fişeği, bin 619 biksi makineli tüfek fişeği, iki roketatar mühimmatı, bir el bombası ve bir gaz maskesi ele geçirildi. Kentte 34 el yapımı patlayıcı imha edilirken, operasyonda imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının ise toplam bin 544 olduğu ifade edildi. Ayrıntılı arama faaliyetleri sürüyor.

Tamamı kontrol altına alınan Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise 14 el yapımı patlayıcı imha edildi. Buradaki operasyonda, imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı toplam bin 256 olarak açıklanırken, ayrıntılı arama faaliyetlerinin de devam ettiği belirtildi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde ise arazi araması esnasında, bir kalaşnikof piyade tüfeği ve 375 fişeği, beş roketatar mühimmatı ve iki el bombası ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde de yol aramalarında tespit edilen tüp ile desteklenmiş 200 kilogram patlayıcı imha edildi.

Şemdinli kırsalında bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzisi, sığınak, barınak ve mağaralar hava harekatı ile yok edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×