Siirt'te şehit geçici köy korucuları için tören

- Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan geçici köy korucusu Kunduracıoğlu ve Kamel için tören düzenlendi

Siirt'te şehit geçici köy korucuları için tören
22 Eylül 2016 Perşembe 10:59

SİİRT (AA) - Siirt'in Eruh ve Pervari ilçeleri arasındaki kırsal bölgede terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen geçici köy korucusu Enver Kunduracıoğlu ve Adil Kamel için tören yapıldı.

Siirt İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törende, şehit Kunduracıoğlu ve Kamel'in Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konularak öz geçmişleri okundu.

İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren, hainlere ve onların yurt içindeki destekleyicilerine gerekli cevabı millet ile birlikte vereceklerini söyledi.

"Bugün aziz milletimizin yetiştirdiği kahraman şehitlerimiz Kunduracıoğlu ve Kamel'e son vazifemizi yerine getirmek üzere, yüreklerimizi yaralayan ancak bugün ve gelecek için ders çıkarmamız gerektiğini düşündüğüm üzücü törenlerden birisini icra etmek amacıyla bir araya geldik." diyen Eren, acılarının büyük olduğunu belirtti.

Birlikte omuz omuza teröre karşı mücadele ettikleri korucuları uğurladıklarını dile getiren Eren, şöyle devam etti:

"⁠⁠⁠Bugüne kadar birlikte omuz omuza mücadele ettiğimiz şehidimizin, aramızdan ayrılması, başta aile fertleri ve sevenleri olmak üzere hepimizi yürekten yaralamıştır. Acımız büyüktür. Şehidimiz üstün cesaret ve görev bilinci içerisinde gözünü kırpmadan hareket ederek vatanı ve milleti uğruna rütbelerin en büyüğünü ve yücesi olan şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Değerli silah arkadaşlarım, sizlerin de duygularınıza tercüman olarak diyorum ki bizler Türk milletine olan görev ve sorumluluklarımızın bilinci içinde yolumuza devam edecek, dün olduğu gibi bugün de yarın da bu insanlıktan nasibini almamış hainlere ve onların yurt içindeki destekleyicilerine gerekli cevabı, yüce milletimiz ile birlikte vereceğiz. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, kederli ve yaslı ailelerine, tüm silah arkadaşlarına, dostlarına ve yüce milletimize başsağlığı diliyorum."

Kunduracıoğlu ve Kamel'in cenazesi, İl Müftüsü Faruk Arvas tarafından okunan duanın ardından defnedilmek üzere ambulansla yaşadıkları köylere uğurlandı.

Törene katılan yaşlı kadınlar, Türk bayrağı taşıdı.

Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ata Kalkan ve beraberindeki komutanlar şehit yakınlarını selamlayıp, onları teselli etti. Korgeneral Kalkan, bazı yaşlı şehit yakınlarının ellerinden öptü.

Törene, Vali Mustafa Tutulmaz, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Kurmay Albay Selçuk Yavuz, İl Emniyet Müdür Vekili Tan Sarıboğa, vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum amirleri, asker, polis ve şehit yakınları katıldı.

Dün, PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda, Eruh ilçesi Akmeşe köyü kırsalında güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çatışma çıkmış ve teröristlerin açtığı ateşte geçici köy korucusu Kunduracıoğlu ve Kamel şehit olmuş, geçici köy korucusu Refik Kamel yaralanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×