Siirt'teki terör operasyonu

Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı ile Şırnak'ta konuşlu Çakırsöğüt ve Siirt İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca ortaklaşa yürütülen "Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker Operasyonu", Pervari ilçesi Yazlıca kırsalında devam ediyor.

Siirt'teki terör operasyonu
20 Haziran 2017 Salı 16:11

Siirt kırsalında güvenlik güçlerinin 8 gündür aralıksız sürdürdüğü operasyonlarda, teröristlerin kullandığı 38 mağarada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı ile Şırnak'ta konuşlu Çakırsöğüt Komando Tugay Komutanlığı ve Siirt İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca ortaklaşa yürütülen "Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker Operasyonu", Pervari ilçesi Yazlıca kırsalında sürüyor.

Güvenlik güçlerinin zor arazi şartlarında 8 gündür aralıksız sürdürdüğü operasyonda şu ana kadar teröristlerce kullanılan 38 mağara tespit edildi. Mağaralardaki aramalarda Biksi makineli tüfek ile 750 mühimmat, 6 AK-47 tüfeği ile 685 mühimmat, 15 el bombası, 10 el yapımı patlayıcı düzeneği ve 393 tüp, 2 jeneratör, 18 varil mazot, 197 karton sigara ile örgütsel içerikli doküman, muhtelif miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Operasyon sırasında bir mağara güvenlik güçlerince imha edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×