Sığınmacı merkezindeki yangında kundaklama şüphesi

- Düsseldorf'ta sığınmacıların kaldığı merkezde çıkan yangınla ilgili 6 kişi kundaklama şüphesiyle gözaltına alındı - Yangında yaralananların sayısı 30'a çıktı

Sığınmacı merkezindeki yangında kundaklama şüphesi
08 Haziran 2016 Çarşamba 17:23

DÜSSELDORF (AA) - Almanya'nın Düsseldorf kentinde 282 sığınmacının barındığı merkezde çıkan yangın ile ilgili 6 kişinin kundaklama şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Düsseldorf Fuar Merkezi'nin arka bölümündeki sığınmacıların kaldığı binalarda çıkan yangında 30 kişi yaralandı. Yaralanlardan 28 mülteci dumandan zehirlenirken, bir itfaiye görevlisi ve bir sağlık görevlisinin de kurtarma esnasında yaralandığı kaydedildi.

Kilometrelerce öteden görülebilen yangının tamamen kontrol alındığı belirtildi.

Tahmini 10 milyon avro civarında maddi zararın meydana geldiği ve kullanılamaz hale gelen binalarda yangın sırasında 130 sığınmacının binada olduğu, 100 sığınmacının ise başka bir yerde bulunan dil kursunda eğitim gördüğü ifade edildi.

Toplamda 282 sığınmacının kaldığı merkezdeki yangını kundakladıkları şüphesiyle de 6 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Yaşadıkları binalar kül olurken özel eşyalarını ve paralarını da kaybeden sığınmacıların geçici olarak eski maliye binası olarak kullanılan bir binada barınacakları, daha sonra ise yeni inşa edilecek başka bir sığınmacı merkezine nakledilecekleri açıklandı.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×