Şevket Demirel'in vefatı

- Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Okuyan: - "Sayın Şevket Demirel'i kaybettik. Uzun yıllar siyasetin içindeydi. Rahmetli Demirel'in kardeşiydi. Yapacak bir şey yok. Takdiriilahi. Allah rahmet eylesin"

Şevket Demirel'in vefatı
09 Mayıs 2016 Pazartesi 14:25

İSTANBUL (AA) - Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, tedavi gördüğü hastanede 89 yaşında hayatını kaybeden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kardeşi Şevket Demirel'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Okuyan, yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gördüğü Amerikan Hastanesinde vefat eden Demirel'in ailesiyle görüşmek üzere hastaneye geldi.

Ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Okuyan, "Sayın Şevket Demirel'i kaybettik. Uzun yıllar siyasetin içindeydi. Rahmetli Demirel'in kardeşiydi. Yapacak bir şey yok. Takdiriilahi. Allah rahmet eylesin." dedi.

Okuyan, ziyarette Demirel'in yakınlarıyla görüştüklerini belirterek, ailenin programına göre cenazesinin yarın Isparta'ya gönderileceğini, defin merasiminin ise 11 Mayıs Çarşamba günü İslamköy'de öğle namazının ardından gerçekleştirileceğini söyledi.

Demirel'in 89 yaşında olduğunu dile getiren Okuyan, "Yaşlılık var, iç organlarda sıkıntı var. Bir de zatürreye kapılınca... Bağışıklık sistemi insanlarda belli bir yaştan sonra azalıyor." ifadelerini kullandı.

Bu arada Merkez Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu ile iş adamı Zeynel Abidin Erdem de Demirel ailesine taziyede bulunmak için hastaneye geldi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×