Şehit Halisdemir'in adı okulda yaşatılacak

- Çekmeköy Belediyesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığına devredilen ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adı verilen okul, yeni eğitim-öğretim yılından itibaren hizmet verecek - Şehit Halisdemir’in babası Hasan Halisdemir: - "Ben, Ömer Halisdemir'in babası olarak devletine, milletine, bayrağına sahip çıktığı için, evladım bu namussuz darbecileri tek kurşunla vurduğu için çok mutluyum, evladıma çok teşekkür ederim"

Şehit Halisdemir'in adı okulda yaşatılacak
11 Ağustos 2016 Perşembe 00:14

İSTANBUL (AA) - Çekmeköy Belediyesi’ne ait okul binası Milli Eğitim Bakanlığına devredilerek, okula yeni eğitim-öğretim yılından itibaren Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adı verildi.

Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Taşdelen Meydanı'ndaki "Demokrasi Nöbeti"ne katıldı.
Programda Ömer Halisdemir’i anlatan kısa bir film gösterildi.

Poyraz, konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığına devredilen ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adı verilen okulun, yeni eğitim-öğretim yılından itibaren hizmet vereceğini açıkladı.

Taşdelen Meydanı’nda toplananlara, "Hasan Amca'nın şehit oğlu Ömer'in yerine Hasan Amca'ya evlat olmaya var mıyız?" diye soran Poyraz'a vatandaşlar da "Evet" yanıtını verdi.

Poyraz, Şehit Ömer Halisdemir'in unutulmayacağını belirterek, “İnşallah ismini verdiğimiz o okullardan nice güzel nesiller, nice güzel evlatlar yetişecek. Bugünlerde erkek evladı doğuran anneler ‘Ömer’ ismini verecek. Onun katlettiği teröristler lanetle anılacak. ” diye konuştu.

- "Çocuğum, çok güçlü, çalışkan, devletini, milletini seven bir çocuktu"

Hasan Hüseyin Halisdemir de konuşmasına meydandakilerin "Hepimiz Ömer Halisdemiriz" sloganlarıyla başladı.

Halisdemir, "Ben, Ömer Halisdemir'in babası olarak devletine, milletine, bayrağına sahip çıktığı için, evladım bu namussuz darbecileri tek kurşunla vurduğu için çok mutluyum, evladıma çok teşekkür ederim." dedi.

Ömer Halisdemir’in 20 yıllık askerliğini güneydoğuda, Kuzey Irak'ta, Afganistan'da geçirdiğini anlatan Halisdemir, şunları söyledi:

“Rahmetli çocuğum, çok güçlü, çalışkan, devletini, milletini seven bir çocuktu. Çarşamba günü tekrar yurtdışına 6 aylığına gidecekti. Özel Kuvvetler'den, arkadaşlarından aldığımız ifade 'Müsterih olun, intikamını aldı'... Üzerindeki kendine ait beylik silahıydı, kendi silahını almamıştı. O haini vurduktan sonra 3-5 kişi daha vurmuş, tabii ne kadar gücü yeterse, sonra şehit olmuştur. O tek kurşunu ABD'deki o sakallı hocaya da attı. Ben ona 'Hoca' demiyorum, ismiyle konuşmuyorum, sadece 'O hain' diyorum.”

Halisdemir, rüyasında oğlunun kendisine nöbette olduğunu söylediğini aktararak, "1 ay oluyor cuma gününden beri, 1 aydır ben onun yerine nöbet tutuyorum. Kendisi de nöbet tutuyor." diye konuştu.

Hasan Halisdemir, bütün annelerden çocuklarına sahip çıkmalarını ve onları iyi yetiştirmelerini istedi.

Meydandaki vatandaşların Hasan Halisdemir'in konuşması sırasında duygulu anlar yaşadığı görüldü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×