Şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu'na yönelik protesto

- CHP Eskişehir İl Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen partililer, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Fatih Camisi'ndeki şehit cenazesinde protesto edilmesine tepki gösterdi

Şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu'na yönelik protesto

ESKİŞEHİR (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'daki Fatih Camisi'nde şehitler için düzenlenen cenaze töreninde protesto edilmesine, Eskişehir'de partililer tepki gösterdi.

Hoşnudiye Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda toplanan ve aralarında CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl Başkanı Sinan Özkar ile partililer, "Seninleyiz Kılıçdaroğlu" yazan afiş ve ellerinde taşıdıkları Türk bayrağı, çeşitli dövizlerle Hamamyolu Caddesi'ne yürümek istedi.

İl Sağlık Müdürlüğü önünde durdurulan grup üyeleri ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. Daha sonra yolun açılması üzerine, grup yürüyüşüne devam etti.

Saatli Park'ta grup adına açıklama yapan İl Başkanı Sinan Özkar, bir yıllık süreçte güvenlik görevlisi ve sivil bin kişinin terör olayları nedeniyle hayatını kaybettiğini belirterek, Mardin'in Midyat ilçesindeki saldırıda Şerife Özen Kalmış'ın karnında 6 aylık bebeği ile şehit düştüğünü ifade etti.

Kan dökenleri ve kan dökülmesine seyirci kalanları lanetlediğini vurgulayan Özkar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıranların, kendilerini yıldırmayacağını bildirdi.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×