Şehit askerlerin ismi karakollarda yaşayacak

- Van'da, 2009'da şehit olan Uzman Çavuş Ferdi Akman ile 2014'te şehit edilen Piyade Teğmen Emre As'ın isimleri, Saray ilçesindeki hudut karakollarında yaşatılacak - Van Valisi Taşyapan: "Bu bayrak hiçbir zaman yere düşmeyecektir. Şehidimizin yerine gelen silah arkadaşları, bu bayrağı şehitlerimizden teslim almışlardır"

Şehit askerlerin ismi karakollarda yaşayacak
01 Haziran 2016 Çarşamba 23:28

VAN (AA) - Van'da, 2009'da şehit olan Uzman Çavuş Ferdi Akman ile 2014'te şehit edilen Piyade Teğmen Emre As'ın isimleri, kentteki hudut karakollarına verildi.

İsim değişikliği törenlerine katılmak üzere şehit aileleriyle Özalp ilçesindeki 2. Hudut Taburu'na giden Van Valisi İbrahim Taşyapan, Tabur Komutanı Yarbay İsmail Dursun ve görevli personel tarafından karşılandı.

Vali Taşyapan ve şehit aileleri, Özalp Kaymakamı Serdar Karal, Saray Kaymakam İbrahim Bayır ve 6. Hudut Alay Komutanı Kurmay Albay Ali Yalçın'la, ilk törenin yapılacağı Saray ilçesindeki Yamanyurt Hudut Karakolu'na geçti.

PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Teğmen Emre As'ın, komutanlığını yürüttüğü karakolda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından, Vali Taşyapan ve 6. Hudut Alay Komutanı Kurmay Albay Ali Yalçın, şehidin babası Ömer As ve annesi Meliha As'a plaket vererek, şehit oğullarının isminin karakola verildiğini bildirdi.

Taşyapan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Şehit Teğmen Emre As'ın isminin ebediyete kadar bu karakolda yaşatılmasına karar verdiğini söyledi.

İsim değişikliğini teklif edenlere ve uygun görenlere teşekkür eden Taşyapan, "İnşallah ülkemizin her tarafında huzur sağlandıktan sonra askerlerimiz burada da huzurla görev yapacaklardır. Bu bayrak hiçbir zaman yere düşmeyecektir. Şehidimizin yerine gelen silah arkadaşları, bu bayrağı şehitlerimizden teslim almışlardır. Bu bayrak ebediyete kadar burada dalgalanacak ve şehit teğmenimizin adı burada yaşayacaktır." dedi.

Taşyapan ve şehit aileleri, Şehit Teğmen Emre As Hudut Karakolu'nu gezdikten sonra aynı ilçedeki Kapı Hudut Karakolu'ndaki törene katıldı.

Başkale ilçesinde PKK'lı teröristlerce döşenen mayının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ferdi Akman'ın babası Yaşar Akman ile annesi Necla Akman ve yakınlarının hazır bulunduğu törende, Vali Taşyapan ve Alay Komutanı Yalçın, şehit yakınlarına plaket vererek, karakolda yapılan isim değişikliğini açıkladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×