Şehit ailelerine ücretsiz muayene ve tedavi

- Antalya'da bir dermatoloji kliniği, terörle mücadele şehit düşen güvenlik güçlerinin ailelerini ücretsiz muayene ve tedavi edecek - Dermatoloji uzmanı Hügül: - "Onların acılarını dindiremeyiz ama biz de hekim olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz"

Şehit ailelerine ücretsiz muayene ve tedavi
14 Haziran 2016 Salı 13:28

ANTALYA (AA) - Antalya'da bir dermatoloji kliniği, şehit ailelerini ücretsiz muayene ve tedavi edecek.

Kliniğin sahibi dermatolog uzman doktor Hüray Hügül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son dönemlerde toplumda artan terör olaylarından hem vatandaş hem de hekim olarak etkinlendiklerini söyledi.

Hügül, 17 yıllık dermatoloji uzman doktoru olduğunu ve şehit yakınlarına nasıl bir desteğinin olacağını araştırdığını belirterek " Kendi mesleğim açısından şehit ailelerinde dermatolojik, cilt problemleri, saç, tırnak, egzama, saç kaybı, alerji, sedef hastalığı, kaşıntı, tırnak batması gibi birçok cilt hastalığı olabilir. Hepsinin muayene ve tedavilerini gerçekleştiriyoruz."

Hastaların tıbbi muayene ve tedavilerini yaptıcaklarını aktaran Hügül, cilt kanseri açısından kapsamlı araştırma ve muayenelerini üstlendiklerini aktardı.

Antalya'daki derneklerle irtibata geçerek şehit yakını 242 kişiye ulaştıklarını ve kliniğe davet ettiklerini vurgulayan Hügül, "Onların acılarını dindiremeyiz ama biz de hekim olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Dermatolojik olarak rahatsızlıkları varsa, rahat huzurlu bir ortamda sıra bekletmeden en güzel tıbbi ve medikal tedavilerini yapalım istedik." diye konuştu.

Şehit yakınlarına istedikleri saate randevu verdiklerini ve bekletmeden muayene, teşhis ve tedavisini yaptıklarını ifade eden Hügül, kampanyanın süresi olmadığını bildirdi. Hügül, şehit yakınlarının nüfus cüzdanlarıyla gelmelerinin yeterli olacağını kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×