Sanat platformundan FETÖ'nün darbe girişimine tepki

- Yerelden Evrensele Sanat Platformu Başkanı Yeşilbağ: - "Milletimizin çoğunluğu ve biz, kefenimizi giymiş vaziyette Cumhurbaşkanımızı koruyacağımızı söylüyorduk. İnanmayanlar oluyordu ama bütün dünyaya bunu ispatladık"

Sanat platformundan FETÖ'nün darbe girişimine tepki
20 Temmuz 2016 Çarşamba 14:41

İSTANBUL (AA) - Yerelden Evrensele Sanat Platformu Başkanı İsmail Yeşilbağ, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini lanetleyerek, "Milletimizin çoğunluğu ve biz, kefenimizi giymiş vaziyette Cumhurbaşkanımızı koruyacağımızı söylüyorduk. İnanmayanlar oluyordu ama bütün dünyaya bunu ispatladık." dedi.

Platform adına açıklamada bulunan Yeşilbağ, milli iradeyi hiçe sayarak Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü hedef alan darbe girişimcilerinin vatan hainliğini lanetlediklerini kaydetti.

Yeşilbağ, "Bu süreçte darbe girişimini halkımızla yiğitçe bertaraf eden başta Cumhurbaşkanımız, başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Binali Yıldırım'a, anında milletvekillerini davet edip Meclis'in de direnmesini sağlayan TBMM Başkanımız İsmail Kahraman'a, darbe hareketine direnen kahraman ordu mensuplarımıza, kahraman polisimizle diğer emniyet güçlerimize, kahraman istihbarat teşkilatlarımıza ve diğer devlet görevlilerimize cesaret ve yüreklilikle milli iradeye ve demokrasiye bizim gibi sahip çıkan milletimize çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı gençliğinden beri tanıyıp desteklediklerini dile getiren Yeşilbağ, Erdoğan'ın "kefenimi giyip yola çıktım" şeklindeki sözlerini hatırlatarak, "Sadece o değil, milletimizin çoğunluğu ve biz, kefenimizi giymiş vaziyette Cumhurbaşkanımızı koruyacağımızı söylüyorduk. İnanmayanlar oluyordu ama elhamdülillah bütün dünyaya bunu ispatladık. Bundan sonraki her saldırıya karşı sonuna kadar direneceğimizi herkese ilan ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×