Şair Abdurrahim Karakoç anısına iftar

- Elbistan Gönül Platformu tarafından Karakoç anısına iftar yemeği verildi

Şair Abdurrahim Karakoç anısına iftar
10 Haziran 2016 Cuma 23:03

İSTANBUL (AA) - Elbistan Gönül Platformu tarafından merhum halk şairi Abdurrahim Karakoç anısına iftar yemeği verildi.

Beyoğlu Öğretmenevi'nde düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Elbistanlı merhum halk şairi Abdurrahim Karakoç anısına dua okundu.

İftar yemeğinin ardından platform sözcüsü ve Kültür Üniversitesi öğretim üyesi Bahtiyar Arslan, hemşehrileri merhum şairin anısına verilen iftar yemeğine katılmaktan dolayı onur duyduğunu söyledi.

Millet olarak Abdurrahim Karakoç ile Necip Fazıl Kısakürek gibi vatan aşkı taşıyan şair ve yazarların ruhlarından feyz aldıklarını belirten Arslan, "Ülkemiz son dönemlerde hain terör saldırılarından çok muzdarip oldu. Bu anlamda memleketimizin sembolü şair Karakoç gibi milliyetçi değerli kişilikleri daha çok arıyor ve özlüyoruz. Hepimizin Türkiye olarak bu günlerde daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bizler bu mübarek günlerde bu değerli zatların anısına bir araya geldik. Allah ülkemizi bu zor günlerde tüm kötülüklerden korusun." diye konuştu.

Program şair Abdurrahim Karakoç'un eserlerinden oluşan şiir ve müzik dinletilerinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×