Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne yoğun talep

- Rektör Prof. Dr. Erdöl: - "Ülkemizde sağlık alanında yoğun talep gören mesleklere yönelik fakülte, bölüm ve programları açmamız ve bu bölüm ve programlarda yüzde 100 doluluk oranını elde etmemiz büyüme stratejimizin ne kadar doğru olduğunu göstermektedir"

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne yoğun talep
12 Ağustos 2016 Cuma 15:16

İSTANBUL (AA) - Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin (SBÜ), Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçlarına göre kontenjanını tamamen doldurduğu bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, SBÜ bu yıl ilk kez öğrenci almasına rağmen yoğun talep gören üniversiteler arasında yerini aldı. SBÜ, ön lisans ve lisans programlarında 2016 LYS sonuçlarına göre, kontenjanını tamamen doldurdu.

Rektör Prof. Dr. Cevdet Erdöl, SBÜ'nün öğrenciler tarafından büyük ilgi görmesinin, üniversite kurulurken doğru adımlar attıklarını gösterdiğini söyledi.

SBÜ ailesine katılan ve ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak tüm öğrencileri, üniversitelerini tercih etmelerinden dolayı kutlayan Erdöl, "Üniversitemize hoş geldiniz" dedi.

Sonuçların gerek üniversite gerekse sağlık camiası için son derece mutluluk verici olduğunun altını çizen Erdöl, şunları kaydetti:

"Üniversitemizin doluluk oranlarını büyük bir memnuniyetle karşılıyor ve bu durumu ülkemizin ilk ve tek sağlık temalı devlet üniversitesi olmamızın doğal bir neticesi olarak değerlendiriyorum. En önemlisi ülkemizde sağlık alanında yoğun talep gören mesleklere yönelik fakülte, bölüm ve programları açmamız ve bu bölüm ve programlarda yüzde 100 doluluk oranını elde etmemiz büyüme stratejimizin ne kadar doğru olduğunu göstermektedir. Üniversitemize yerleşerek SBÜ öğrencisi olma hakkı kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor, bu gelişmede emeği geçen ve katkısı olan SBÜ ailesinin tüm mensuplarına ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, üniversitemize ve sağlık camiasına hayırlı olmasını diliyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×