Sağlık Bakanı Akdağ'dan bayram mesajı

- Sağlık Bakanı Akdağ: - "Bu bayram aynı zamanda birlikte yaşama irademizin önemli bir göstergesidir. Bu vesile ile herkesin birbirine gösterdiği anlayış ve saygı birliğimizi pekiştiren en önemli unsurlardandır"

Sağlık Bakanı Akdağ'dan bayram mesajı

ANKARA (AA) - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ramazan Bayramı'na ilişkin, "Bu bayram aynı zamanda birlikte yaşama irademizin önemli bir göstergesidir. Bu vesile ile herkesin birbirine gösterdiği anlayış ve saygı birliğimizi pekiştiren en önemli unsurlardandır." değerlendirmesinde bulundu.

Akdağ, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, bayramın vatandaşları aynı duygular etrafında buluşturan değerlerin içerisinde çok özel bir yere sahip olduğunu belirtti.

Bakan Akdağ, mesajında şunları kaydetti:

"Bu bayram aynı zamanda birlikte yaşama irademizin önemli bir göstergesidir. Bu vesile ile herkesin birbirine gösterdiği anlayış ve saygı birliğimizi pekiştiren en önemli unsurlardandır. Bayramda dargınlar barışacak. Kardeşler kucaklaşacak. Büyüklerin elleri öpülecek. Garibin, kimsesizin kapısı çalınacak. Hastalarımız ziyaret edilecek. Kabristanlarda Fatihalar okunacak. Çocuklar bayram neşesiyle dolacak."

Çocukların neşesine, ramazan ve bayramın kutsallığına, ülkenin birliğine, dirliğine, vatandaşların huzuruna ve hayatına kast eden canilerin sebep olduğu son terör saldırısı nedeniyle, üzüntülerinin büyük olduğunu vurgulayan Akdağ, terör saldırısını nefretle lanetledi, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Bakan Akdağ, mesajında sağlık çalışanlarına yönelik ise şu ifadelere yer verdi:

"Kıymetli sağlık çalışanlarımız, Sağlıkta Dönüşüm Programı ile başlattığımız ve sizlerle birlikte yürüttüğümüz insan merkezli sağlık hizmet sunumunun başarısında sizlerin gösterdiği fedakarlık ve gayret her türlü takdirin üstündedir. Vatandaşlarımızın ağız tadı ile bayram yapabilmeleri hususunda sizler 24 saat görevlerinizin başında, insanımıza en iyi hizmeti veriyor olacaksınız. Bu çabalarımızın aziz milletimizin takdir ve duaları ile ödüllendirildiğini hiçbir zaman unutmayacağız. Mübarek Ramazan Bayramı'nızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bu güzel günlerin ve Ramazan Bayramı'nın Türkiye başta olmak üzere, gönül coğrafyamıza, İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Rabbim'den diliyorum."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×