Sağlık Bakanı Akdağ:

- "(FETÖ'nün darbe girişimi) Ben inanıyorum ki önümüz çok aydınlık. Ne FETÖ çeteleri ne PKK ne DAEŞ ne de iki yüzlü davranan bazı batılı politikacılar bizim ilerleyişimizi, bizim bu hamlemizi önleyemezler" - "O gün bedenini tankların, F-16'lardan atılan bombaların, helikopterlerden atılan kurşunların önüne çıkaranlar aslında büyük bir ruhu temsil ettiler. Milletin bu asil ruhunu temsil ettiler" - "Ordumuzun içindeki bu ahlaksız unsurun, FETÖ çetesinin temizlenmesi, temizleniyor oluşu, bizim ordumuzu ancak kuvvetlendirir. Hiç kimse bu durumdan kendisine bir vaziyet çıkarmaya çalışmasın"

Sağlık Bakanı Akdağ:

ERZİNCAN (AA) - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Ne FETÖ çeteleri ne PKK ne DAEŞ ne de iki yüzlü davranan bazı batılı politikacılar bizim ilerleyişimizi, bizim bu hamlemizi önleyemezler." dedi.

Bakan Akdağ, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Erzincan'da, Vali Ali Arslantaş ve 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş'ı makamlarında ziyaret etti.

Ardından Erzincan Belediyesine geçen Akdağ, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Akdağ, burada yaptığı konuşmada, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Erzincan'ın evladı, Başbakan Binali Yıldırım'ın büyük dirayet gösterdiğini belirtti.

"Darbeler, milletin parasıyla alınmış silahların millete çevrildiği zulüm dönemleridir." diyen Akdağ, şöyle devam etti:

"Tabi hiçbir politikacıyı suçlamak istemem. Geçmiş dönemdeki darbelerde maalesef bu darbeleri yapanlar politikacıları derdest ettiler. Bir şekilde vatandaşın iradesine ipotek koyabildiler, ama bu sefer böyle olmadı. Başbakanımız çok erken saatte bir televizyona bağlanarak tavrını, devletin iradesini açıkça ortaya koydu. Allah ondan razı olsun. Cumhurbaşkanımız, gözbebeğimiz milletine yine bir televizyondan bağlanarak 'biz dimdik ayaktayız, siz de bu zulme sakın boyun eğmeyin.' dedi. Nihayetinde millet ayağa kalktı. Bu zulüm şebekesi, çete, milletin iradesi karşısında boyun eğmiş oldu."

Şehit ve gazi ailelerini görünce bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu gördüklerini dile getiren Akdağ, "O gün bedenini tankların, F-16'lardan atılan bombaların, helikopterlerden atılan kurşunların önüne çıkaranlar, aslında büyük bir ruhu temsil ettiler. Milletin bu asil ruhunu temsil ettiler. Allah'a şükürler olsun ki bu zulümden kurtulduk. Erzincan'ın evladı olan Başbakanımız Yıldırım büyük bir dirayet gösterdi." diye konuştu.

Akdağ, Türkiye'nin ilerlemeye devam edeceğini belirterek, "Ben inanıyorum ki önümüz çok aydınlık. Ne FETÖ çeteleri ne PKK ne DAEŞ ne de iki yüzlü davranan bazı batılı politikacılar bizim ilerleyişimizi, bizim bu hamlemizi önleyemezler. Çünkü biz milletimizi arkamıza almış durumdayız. Çünkü biz milletimizin duasıyla hareket ediyoruz. Çünkü biz Allah'ın izniyle yapacağımıza inanıyoruz. İnşallah muvaffak olacağız. Erzincan da böyle bir Erzincan, Türkiye de böyle bir Türkiye daha olacak. Önümüz çok parlak, hiç kimse endişe etmesin." dedi.

- "Bir kere daha anladık, Çanakkale ruhu ölmezmiş"

Erzurum'da 9. Kolordu Komutanlığını, Erzincan'da da 3. Ordu Komutanlığını ziyaret ettiğini anlatan Akdağ, şunları kaydetti:

"Bu ziyaretlerde komutanlarımızın, şerefli ordumuzun komutanlarının morallerinin de tam yerinde olduğunu gördüm. Hiç kimse bir hevese kapılmasın. Ordumuzun içindeki bu ahlaksız unsurun, FETÖ çetesinin temizlenmesi, temizleniyor oluşu, bizim ordumuzu ancak kuvvetlendirir. Hiç kimse bu durumdan kendisine bir vaziyet çıkarmaya çalışmasın. Bu devlet Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Bakanlar Kuruluyla, ordusuyla, emniyetiyle Allah'a şükürler olsun dimdik ayaktadır. Hiç kimse heveslenmesin. Dostlarımız üzülmesin, düşmanlarımız heveslenmesin. Tabi ki bir yandan şehitlerimiz ve gazilerimizi hatırladığımız zaman mahsun, müteessir oluyoruz, ama bir yandan da onların hayatlarını boşa sarf etmediklerini de çok iyi biliyoruz. Biz onlara ölüler de demiyoruz, onlar diridirler. Allah hepsinden razı olsun."

Akdağ, darbe girişimi sonrası Çanakkale ruhunun ölmediğinin bir kez daha anlaşıldığına dikkati çekerek, "Bir kere daha hepimiz anladık, yaşadık, Çanakkale ruhu ölmezmiş. Bir kere daha gördük ki bu memleketin evladı, mesele vatansa, milletse, devletse, bayraksa, ezansa, Kur'an ise canını feda etmekten çekinmiyor. Allah'a şükür ki böyle bir milletin evladıyız." ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×