Sağlığına kavuşmak için "kemik nakli" bekliyor

- Kemik kanseri tanısı konulan ve sol kol dirsek ile omuz bölümü için 3 aydır kemoterapi gören 14 yaşındaki Busenur'un sağlığına kavuşabilmesi için kemik nakli yapılması gerekiyor - Baba Alaybeyoğlu: - "Kızım şu anda o bölgede kemik olmadığı için sol kolunu kullanmakta güçlük çekiyor. Özel bir hastanede olacağı ameliyatla sağlığına kavuşabilecek"

 Sağlığına kavuşmak için
10 Mayıs 2016 Salı 11:30

BURSA (AA) - VEDAT YÜCEBAŞ - Bursa'da, kolunda oluşan şişlik nedeniyle başvurduğu Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kemik kanseri teşhisi konulan 14 yaşındaki Busenur Alaybeyoğlu, sağlığına kavuşabilmek için nakil bekliyor.

Busenur'un, asgari ücretle kentteki bir çay bahçesinde çalışan babası Murat Alaybeyoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızının tedavisinin UÜ Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi'nde sürdüğünü ve zor bir süreçten geçtiklerini söyledi.

Bisaş Ortaokulu'nda öğrenim gören kızının eğitimine tedavi nedeniyle ara verildiğini belirten Alaybeyoğlu, "1,5 yıl önce ilk olarak sol kolunda şişlik oluştu. 5 kez anjiyo yapıldı. 3 ay önce de kemik kanseri tanısı konuldu." dedi.

Alaybeyoğlu, kızının sol kol dirsek ve omuz bölümü için 3 aydır kemoterapi gördüğünü anlattı. Sağlık durumuyla ilgili tam bilgi sahibi olmayan kızının moralini yüksek tutmak için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Alaybeyoğlu, tedavi sürecini de alıştıra alıştıra anlattıklarını ifade etti.

Kemik kanseri tanısı konulduktan sonra nakil için hemen doktor arayışlarına girdiklerine değinen Alaybeyoğlu, şunları kaydetti:

"Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa'da kemik nakli ameliyatını gerçekleştirebilecek doktorlarla temasa geçtik. Kızımın yolda yorgun düşeceğini düşünerek, ameliyatın Bursa'da yapılmasına karar verdik. Kızım şu anda o bölgede kemik olmadığı için sol kolunu kullanmakta güçlük çekiyor. Özel bir hastanede olacağı ameliyatla sağlığına kavuşabilecek. Maliyetli bir ameliyat, 30 bin lira civarında tutacak."

- Destek bekliyorlar

Asgari ücretle bir çay bahçesinde çalıştığını aktaran Alaybeyoğlu, eşinin de kızının rahatsızlığı nedeniyle işinden ayrılmak zorunda kaldığını belirtti.

Ameliyat masraflarını karşılamaya güçlerinin yetmediğini anlatan Alaybeyoğlu, "Hayırseverlerin desteğine ihtiyacımız var. Kızımın şu anda neşesi yerinde. Ameliyat olup sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. Hastanelerden kurtulmak istiyor. Yüzdük yüzdük son aşamaya geldik." şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×