Radardan kaybolan Mısır yolcu uçağı

- İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond: - "Düşüncelerim Mısır Hava Yollarına ait MS804 uçuşunda kaybolanların aileleri ve arkadaşlarıyla. Mısır makamları ile yakın temas çindeyiz ve yetkililere, arama - kurtarma çalışmalarında destek vermeyi teklif ettik"

Radardan kaybolan Mısır yolcu uçağı

LONDRA (AA) - İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Paris - Kahire seferini yaparken radardan kaybolan Mısır uçağı ile ilgili olarak, Mısır makamları ile yakın temasta olduklarını ve arama kurtarma çalışmaları için destek teklif ettiklerini söyledi.

Hammond, yaptığı yazılı açıklamada, "Düşüncelerim Mısır Hava Yollarına ait MS804 uçuşunda kaybolanların aileleri ve arkadaşlarıyla. Mısır makamları ile yakın temas içindeyiz ve yetkililere, arama - kurtarma çalışmalarında destek vermeyi teklif ettik." ifadelerini kullandı.

Uçakta İngiliz pasaportu taşıyan bir kişinin de yer aldığı bilgisine sahip olduklarını belirten Hammond, Bakanlığının, yetkililerinin söz konusu kişinin ailesine destek ve yardım sağladığını kaydetti.

Mısır Hava Yollarına ait A320 tipi yolcu uçağı Paris-Kahire seferini yaparken, bugün 02:45’te Akdeniz’de radardan kaybolmuştu.

Uçakta 3'ü çocuk 56 yolcu ile 7'si uçuş görevlisi olmak üzere 10 mürettebatın bulunduğu, bunlardan 30'unun Mısırlı, 15'inin Fransız, 2'sinin Iraklı, 1'inin İngiliz, 1'inin Belçikalı, 1'inin Kuveytli, 1'inin Suudi Arabistanlı, 1'inin Sudanlı, 1'inin Çadlı, 1'inin Portekizli, 1'inin Cezayirli ve 1'inin Kanadalı olduğu açıklanmıştı.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×