Park halindeki otomobilin çukura düşmesi

- ASKİ Genel Müdürlüğü: - "Olay, 1970'lerden kalma foseptik çukurunun çökmesiyle meydana geldi. ASKİ’nin olayda herhangi bir ihmali bulunmamaktadır"

Park halindeki otomobilin çukura düşmesi
06 Mayıs 2016 Cuma 12:25

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü'nden, park halindeki otomobilin zeminin çökmesi sonucu çukura düştüğü olayda ASKİ'nin herhangi bir ihmalinin bulunmadığı bildirildi.

ASKİ Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Çiğdem Mahallesi'nde özel bir binaya ait alanda, 1970'li yıllardan kalma foseptik çukurunun çökmesi sonucunda oluşan çukura bir aracın düştüğü, ASKİ’nin olayda herhangi bir ihmalinin bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, ASKİ yetkililerinin, çöküntünün su borusu patlamasından kaynaklanmadığını, binayı besleyen plastik su borusunun çöküntü nedeniyle bağlantı yerinden çıktığını belirttikleri ifade edildi.

Olayın meydana geldiği alana ASKİ ekiplerinin gerekli müdahalede bulunduğu, bölgede binaya ait olduğu belirtilen ikinci foseptik çukurunun da yerinin belirlenerek gerekli çalışmayla bu alanın doldurulacağı kaydedildi.


Etiketler; #kaza #Çukur

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×