Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov sağlık durumu

- Kerimov'un kızı Kerimova: - "Cumhurbaşkanımızın acil şifa bulması için sunduğunuz samimi dilek ve iyi niyet temennileri için hepinize içtenlikle teşekkür ederim"

Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov sağlık durumu
31 Ağustos 2016 Çarşamba 12:02

TAŞKENT (AA) – Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un kızı Lola Kerimova, babasının sağlığına kavuşması için iyi dileklerini sunan vatandaşlara teşekkür etti.

Kerimova, yayınladığı mesajında, vatandaşların Müstakillik Bayramı'nı kutladı.

Ülkede her zaman barış ve istikrarın hakim olmasını temenni eden Kerimova, “Cumhurbaşkanımızın acil şifa bulması için sunduğunuz samimi dilek ve iyi niyet temennileri için hepinize içtenlikle teşekkür ederim. Bu, bizler için çok önemli. Çok samimi, içten dileklerinizin ve sözlerinizin babamın şifa bulmasına yardımcı olduğuna inanıyorum. Hepinize çok teşekkürler.” ifadesine yer verdi.

Lola Kerimova, önceki gün 78 yaşındaki babasının beyin kanaması geçirdiğini ve yoğun bakıma alındığını belirterek, Cumhurbaşkanı'nın sağlık durumunun stabil olduğunu kaydetmişti.

Özbekistan hükümetinin açıklamasında da "uzmanların fikrine göre, Cumhurbaşkanı Kerimov’un detaylı tıbbi kontrolü ve tedavi süreci için belirli bir zamanın gerektiği" bildirilmiş ancak Kerimov'un sağlık durumuna ilişkin bilgi verilmemişti.

Kerimov, 1989 yılından bu yana Özbekistan'ı yönetiyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×