Osmaniye'de midibüsün sulama kanalına devrilmesi

- MHP Genel Başkanı Bahçeli, kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diledi

Osmaniye'de midibüsün sulama kanalına devrilmesi

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye'de midibüsün sulama kanalına devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 14 kişiye Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diledi.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, "Ramazan-ı Şerif'in ilk gününe, yürekleri kavuran bir felaketin damgasını vurduğunu" belirterek, dün akşam saatlerinde, İskenderun'dan Osmaniye'ye geziye giden ilkokul öğrencileriyle, öğretmen ve velileri taşıyan bir midibüsün, dönüş yolunda kaza geçirmesi ve ardından sulama kanalına devrilmesi sonucunda "bir facianın yaşandığını" ifade etti. Bahçeli mesajında şunları kaydetti:

"Acımız çok büyüktür. Bu aşamada katliamdan farksız söz konusu kazanın bütün yönleriyle araştırılması, sorumluların ortaya çıkarılması şarttır. Konuyla ilgili yapılacak adli-idari inceleme ve tahkikat sürecinde her ihtimalin, her ayrıntının hesaba katılması zorunludur. Böylesi kaza ve belaların bir daha tekrarlanmaması amacıyla gerekli her tedbir ve kararın alınması da hükümetin temel görevleri arasındadır. Bu elim ve feci kazada hayatlarını kaybedenlere Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralı kardeşlerimizin şifa bularak sağlıklarına kavuşmalarını içtenlikle bekliyor ve temenni ediyorum."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×