Ortaköy Vadisi halka açılacak

- Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar: - "Betonlaşmaya hiçbir şekilde izin vermeden 200 dönümlük bu alanı aktif yeşil alan olarak halkımızın ve İstanbul’un hizmetine sunacağız"

Ortaköy Vadisi halka açılacak
30 Nisan 2016 Cumartesi 11:32

İSTANBUL (AA) - Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Ortaköy Vadisi’nin 2 yıl içinde halkla buluşacağını bildirdi.
Beşiktaş Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 8 Nisan’da Ortaköy Vadisinde "Barışmak" temasıyla hayata geçirilen Uluslararası Çağdaş Heykel Sempozyumu Ortaköy Vadisi'nde düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi.
Törene Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, Başkan Yardımcısı Mürvet Günday, Uluslararası Çağdaşa Heykel Sempozyumu'nun küratörlüğünü yapan Beşiktaş Belediyesi Sanat Danışmanı Özlem Alıcı, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.
Hazinedar, burada yaptığı açıklamada, Beşiktaş’ın en güzel yerinin Ortaköy Kültür Vadisi olduğunu belirtti.
Hazinedar, hiç kullanılmayan, şehrin bir parçası olduğu halde insanın ve yaşamın bir parçası olamayan bu alanı 2 yıl içinde halkla buluşturmak istediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:"Bu sene projesini bitirdik ama çevreden geçecek tünellerin viyadükleri ve bağlantı yolları nedeniyle yasal bir sorun vardı. Onu da çözeceğiz inşallah. Burayı sanat sempozyumlarının merkezi haline getireceğiz. Belki bir Ortaköy açık hava olacak ama en önemlisi buradaki yeşili koruyarak ve güçlendirerek şu doğaya hiç bina yapmadan bir proje hazırladık. Betonlaşmaya hiçbir şekilde izin vermeden 200 dönümlük bu alanı aktif yeşil alan olarak halkımızın ve İstanbul’un hizmetine sunacağız."
Sempozyum kapsamında Türkiye’nin yanı sıra Brezilya, Hollanda, İtalya ve Yunanistan’dan katılan heykeltıraşlar, paslanmaz çeliklere ve mermerlere yaptıkları figürlerle barışı anlatmaya amaçladı.
Törende ayrıca sempozyum için eserlerini tamamlayan sanatçılara teşekkür belgesi takdim edildi.
Sanatçıların eserleri 6-15 Mayıs arasında Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali'nde sergilenecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×