Orman ve Su işleri Bakanı Eroğlu:

- "Göğsü imanla dolu olan milletimizi hiçbir zaman alaşağı edemez, darbe hiçbir zaman muvaffak olamaz. Artık bundan böyle hiçbir kimse darbe teşebbüsünde bulunamaz"

Orman ve Su işleri Bakanı Eroğlu:

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Göğsü imanla dolu olan milletimizi hiçbir zaman alaşağı edemez, darbe hiçbir zaman muvaffak olamaz. Artık bundan böyle hiçbir kimse darbe teşebbüsünde bulunamaz." dedi.

Afyonkarahisar Anıtpark önünde "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlara hitap eden Eroğlu, kentte yiğit ve kahraman insanlarla nöbette olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi.

Eroğlu, Afyonkarahisar'ın cumhuriyetin kazanıldığı, topraklarının tamamının şehit kanları ile sulanmış mübarek bir yer ve diyar olduğunu ifade ederek, öğle namazından sonra Hakkari'de şehit olan Mehmet Esen'in ebedi yolculuğuna uğurladıklarını anımsattı.

"Allah Mehmet kardeşimize, Mehmetçiğimize, tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin" diyen Eroğlu, şöyle konuştu:

"Biliyorsunuz şehitler ölmez. Allah onları şehitlik makamında ağırlasın. Rabbim inşallah bu milleti bölmek, parçalamak isteyenleri, bu şanlı bayrağı düşürmek isteyen, ezanları susturmak isteyen bu maşaları kullanan bütün millet düşmanlarını, devletimizin dışarıdaki düşmanlarını da mahvu perişan etsin. Bunlar bir maşa, PKK bir maşa, PYD bir maşa, DHKP-C bir maşa ve en büyük maşa da tarihi Haşhaşiler dedikleri FETÖ terör örgütü ama şunu ifade edelim, milletimizin kahramanlığı, Cumhurbaşkanımızın dirayeti, bakanlar kurulu, Başbakanımızın ve bütün milletimizin özellikle bütün siyasi partilerimizin kahramanlığı sayesinde bu darbe girişimi püskürtüldü Allah’ın izniyle. Gerçekten bu darbe girişiminde millet dimdik ayakta durdu ve neticede bir kısım asker elbisesine girmiş bu teröristleri mahvu perişan etti. Onların elinde uçak vardı, bomba, vardı, tank vardı ama milletin de göğsünde iman vardı. Hiçbir tank, tüfek, bomba göğsü imanla dolu olan milletimizi hiçbir zaman alaşağı edemez, darbe hiçbir zaman muvaffak olamaz. Artık bundan böyle hiçbir kimse darbe teşebbüsünde bulunamaz. Hatta darbe teşebbüsünde bulunmayı rüyasında bile göremez. Bunu işte siz kahraman milletimize borçluyuz."

15 Temmuz darbe girişimine karşı destan yazıldığını ifade eden Eroğlu, bu destanın dünyanın en muhteşem destanı olarak dünya tarihine kaydedildiğini belirtti.

Kazanılan destanın kahramanlarının alanda olanlar, sokaklara çıkanlar olduğunu dile getiren Eroğlu, "Her şerde bir hayır vardır. Bütün dünya bizim nasıl tek bir yürek olarak kenetlenebileceğimizi gördü. Bütün dünya ülkeleri Türkler ne kadar kahraman diyor. Tankların önüne çıkan, hatta tankların önüne yatarak kellesini koyan, bir hanımefendinin tek başına köprüde darbecilere karşı koyduğunu görünce bütün dünya duygulandı. Bizim kahraman insanlarımızın kahramanlığı, bir kez daha bütün dünya tarafından tescil edildi. İnşallah her şey daha güzel olacak. Biz hükümet olarak çok büyük bir kalkınma seferberliği başlattık. Millete hizmet etmek için daha çok çalışacağız. İhracatımız artacak, dünyada artık önümüzü kesecek hiçbir güç yok Allah'ın izni ile." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×