Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

- "2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına gireceğiz Allah'ın izniyle"

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
16 Eylül 2016 Cuma 18:59

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına gireceğiz Allah'ın izniyle." dedi.

Eroğlu, Afyonkarahisar Anıtpark önündeki "Milli İradenin Yükselişi Sergisi"ni gezerek, Uzun Çarşı'da esnaf ziyaretinde bulundu.

Bakan Eroğlu daha sonra İscehisar ilçesindeki bayramlaşma merasiminde ve Kara Mehmet İlköğretim Okulunun açılış töreninde yaptığı konuşmada, 15 Temmuz demokrasi mitinglerinde gecenin 01.30-02.00'sinde 3-4 yaşındaki çocukların ellerinde bayrakla beklediğini gördüğünü söyledi.

"Soruyorum, 'Yavrum sen burada ne yapıyorsun bu saatte elinde bayrakla? Ben bayrağı bekliyorum, vatanı bekliyorum' diyor. 3 yaşında bu şuur varsa, bu bayrak ilelebet bu topraklarda dalgalanır" diyen Eroğlu, şöyle konuştu:

"Minarelerde ezanlar ilelebet okunur ve Cumhurbaşkanımızın koyduğu 3 tane büyük hedef de mutlaka gerçekleşir. 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına gireceğiz Allah'ın izniyle. İkincisi İstanbul'un Fethi'nin 600'üncü yılında gençler Türkiye'yi çok daha ileri noktaya taşıyacak, bayrağımızı zirveye taşıyacak. Ve daha büyük bir hedef, Malazgirt Zaferi'nin bininci yılını 2071 yılında bu yavrular, yeni doğan ve doğacaklar 2071 yılında kutladığı zaman Türkiye dünyada lider, küresel bir güç olacak. Buna yürekten inanıyorum. Dolayısıyla bu yavrulara ben güveniyorum."

"Şehitlerimiz var, özellikle Tendürek Dağları'nda koruculardan ve askerden Cenabı Allah onlara gani gani rahmet eylesin" diyen Veysel Eroğlu, "Bütün şehitlerimizle gurur duyuyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Caniler şunu unutmasınlar, hainler onlar, bir maşa, bazı ülkelerin ülkemizi bölmek için, parçalamak için onların kullandıkları birer maşa. İnşallah Cenabı Allah onları bu terör örgütlerini PKK'sından PYD'sine kadar, DAEŞ'inden FETÖ terör örgütüne kadar onları maşa olarak kullanan bütün ülkeleri kahrıperişan eylesin, tarih sahnesinden onları silsin Rabbim inşallah. Bunun için çok çalışacağız. Birlik, beraberlik, kardeşliğimizi daha da pekiştireceğiz." diye konuştu.

Eroğlu, açılışını yaptığı okulun bahçesine daha sonra fidan dikti.

Afyonkarahisar'daki bayramlaşmaya da katılan Eroğlu, burada vatandaşların bayramını kutladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×