Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

- "Artık başı dik bir Türkiye var. Kendi silahını üreten, kendi tankını, topunu, füzesini uzaya gönderdiği uzay araçlarını üreten, dünyanın sayılı deniz altılarını, harp gemilerini üreten bir Türkiye var."

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Artık başı dik bir Türkiye var. Kendi silahını üreten, kendi tankını, topunu, füzesini, uzaya gönderdiği uzay araçlarını üreten, dünyanın sayılı deniz altılarını, harp gemilerini üreten bir Türkiye var." dedi.

Eroğlu, memleketi Şuhut ilçesindeki bayramlaşma merasiminde yaptığı konuşmada, yakın bir gelecekte bu teröristleri FETÖ, PYD ve PKK olsun, bunları maşa olarak kullanan, onlara silah veren devletlerin perişan olacağını, tarih sahnesinden silineceğini söyledi.

Çünkü tarihin gidişatının öyle olduğunu söyleyen Eroğlu, "Başka hiçbir millette tankın önüne yatan, tankın üzerine çıkıp da tankı ele geçiren, hatta hiç kulanmadığı tankı kullanan böyle kahraman bir millet yok." dedi.

Bakan Eroğlu, 15 Temmuz'da FETÖ denilen, tarihin en hain, en alçak terör örgütünün darbe girişiminde bulunduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Kanlı bir girişim, 241 şehidimiz var. Bakın TBMM'yi bombaladı, Külliye'yi bombaladı. Bütün kurumları bombaladı, üstüne üstlük daha büyük bir alçaklık yaparak vatandaşın, kendi vatandaşının üzerine ateş etti ama milletimizin kahramanlığı dünya tarihine geçti. Gerçekten ne büyük kahramanlık Cumhurbaşkanımızın dirayeti, bütün siyasi partilerin dik duruşu sayesinde bu FETÖ'nün darbe girişimi, esasen o darbe girişimi de değil Türkiye'yi bölme parçalama teşebbüsüydü, Türkiye'yi bölme ve parçalama, Suriye'ye dönsün. Artık başı dik bir Türkiye var, kendi silahını üreten, kendi tankını, topunu, füzesini uzaya gönderdiği uzay araçlarını üreten, dünyanın sayılı deniz altılarını, harp gemilerini üreten bir Türkiye var."

"15 Temmuz'dan sonra bunlar ikinci bir darbe yapmak istediler" diyen Eroğlu, "Ekonomik darbe, 'Biz bu hain darbe teşebbüsünde, Türkiye'yi bölme parçalamada muvaffak olamadık. Ekonomik olarak Türkiye'yi dize getirelim' dediler ama millett onlara çok güzel bir cevap verdi. Cebindeki veya bankadaki dövizini bozdurdu Merkez Bankası'ndan bir dolar dahi döviz çıkmadı. İşte millet bu." diye konuştu.

Eroğlu, daha sonra vatandaşlarla bayramlaştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×